Publicat 11 Oct 2019 | Reactualizat 08 Nov 2019 | Expiră 11 Nov 2019

ASISTENT PEDAGOG MONTESSORI HAUS TIMISOARA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Scoala Gimnazială Montessori Haus, caută un om potrivit pentru jobul de :

ASISTENT PEDAGOG MONTESSORI acesta trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
-Experinta de lucru cu copiii, la gradinita, scoala sau afther-school
-Studii de specialitate, Psihologie, Sociologie, Pedagogie
-Cautam o persoană cu atitudine prietenoasa, rabdatoare, cu abilitati de dezvoltare, receptivă la nou
-Experienta de lucru in mediul Prescolar, Primar si Gimnazial constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Principala responsabilitate este de a petrece timp cu copiii din ciclul primar 2 de educatie.
- Canditatul trebuie să aibă următoarele însușiri de personalitate:
-seriozitate
-responsabilitate,
-empatie,
-determinare,
-autocontrol,
-loialitate,
-adaptabilitate,
-atitudine pozitivă,
-stimă de sine;
-să aibă următoarele calități psihice: spirit de observație,
-atenție distributivă dezvoltată,
- răbdare,
-viteză de reacție,
-capacitate de orientare în spațiu,
-capacitate de comunicare;
-să fie apt din punct de vedere medical
-Salariul atractiv
-Bonuri de masa
-Vacanta pana la 60 de zile /an.
-Oferim vacanta conform calendarului aprobat de Ministerul Educatiei din Romania.

Școala Gimnazială Montessori Haus Timișoara este prima instituție de tip Montessori, din sistemul educațional, particular, din România, autorizată de Ministerul Educației Naționale, în anul 2007 și acreditată în 2013.

Preșcolarii și elevii acestei instituții sunt îndrumați și susținuți de cadre didactice cu formare inițială în domeniul pedagogic și specializare în pedagogia Montessori.

Concepută cu peste un secol în urmă de doamna doctor Maria Montessori, alternativa educațională Montessori este actuală în aplicabilitatea ei, răspunzând în continuare nevoilor copiilor de dezvoltare într-un mod natural, independent de rasă, credință și apartenență socială.

În calitate de prima instituție de tip Montessori din învățământul particular Românesc și de autoare a primei programe școlare Montessori din Europa, autorizată de Ministerul Educației, Școala Primară Montessori este considerată o deschizătoare de drumuri, devenind astfel un etalon al învățământului de calitate la nivel național și o școală unică în peisajul educațional bănățean.

Expirat
ASISTENT PEDAGOG MONTESSORI HAUS TIMISOARA  -  Scoala Montessori Haus Timișoara

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles