Publicat 24 Mai 2019 | Reactualizat 27 Mai 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Asistent nutritie/Nutritionist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

NUTRITIONIST
Vocatia nutritionistilor si a dieteticienilor este aceea de a propune un regim alimentar adaptat cererilor si nevoilor si, de ce nu, preferintelor fiecarui pacient. Pentru aceasta, ei iau in considerare diferiti parametri: varsta, sex, greutate actuala, greutate ideala, compozitia corpului, afectiuni asociate existente, mod de viata, obiceiuri alimentare, mostenire genetica si, de asemenea, motivele care v-au determinat sa-i consultati.

  • Persoana dinamica, sociabila, comunicativa, disponibila pentru munca in echipa. Orientare catre obiective. sa dispuna de aptitudini organizatorice si de conducere evidentiate in activitatea practica;
  • Experienta in relatiile cu publicul, vanzari, constituie avantaj.
  • Studii in domeniile: farmacie, medicina, asistent farmacie, asistent generalist, biochimie, kinetoterapie.
ASISTENT NUTRITIE
Asistentul nutritionist este persoana de legatura intre client si nutritionist.
  • Persoana dinamică și comunicativă, sociabilă și amabilă, responsabilă și loială, cu abilități de vanzare
  • Studii superiorare intr-unul dintre domeniile: industrie alimentară. farmacie, medicina, asistent farmacie, asistent generalist, biochimie (constituie avantaj).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

  • Formularea de diete în funcție de fiecare pacient în parte;
  • Evaluarea valorii nutritive și economice relative a sistemelor de alimentare;
  • Fidelizarea clienților, recomandarea produselor optime în urma efectuării consultației în baza aparaturii pe care o are la dispoziție;
  • Utilizarea software-ului de calculator pentru formularea de rețete;
  • Raportare și evaluare periodică;
  • Fidelizarea clienților, recomandarea produselor optime in urma efectuarii consultatiei in baza aparaturii pe care o punem la dispozitie.
  • Optimizarea agendei.
  • De asemenea, asistentul nutriționist este responsabil cu promovarea imaginii societății in mediul online și offline.
  • Identificarea modalităților de dezvoltare a bazei de clienți.- completarea zilnica a fiselor de programari.
  • Confirmarea telefonica a programarilor, completarea fiselor nutritionistului.Poza CV - Obligatoriu

Companie multinationala cu peste 80 de puncte de lucru in Romania care ofera consultanta in nutritie si dietetica.

Expirat
Asistent nutritie/Nutritionist  -  Sc Naturdiro Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles