Asistent medical

SC CABINET MEDICAL BOANA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent al unei scoli de profil
  • Abilităţi de a executa procedurile medicale la standardele de performanta stabilite ;
  • Abilităţi de a lucra in echipa;
  • Spirit de observaţie,
  • Abilitaţi de a analiza şi înregistra simptome, reacţii şi progrese;
  • Abilitati de lucru pe calculator.
  • Studii in domeniul medical, finalizate.
  • Personalitate calda, orientata catre pacient si nevoile acestuia,disciplinata, responsabila si dornica sa lucreze in echipa
  • Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
  • Atitudine proactiva, pozitiva, profesionala;
  • Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate
  • Comunicare deschisa, de incredere si relationare eficienta, cu grija si caldura atat cu pacientii cat si cu colegii
  • Orientare puternica spre rezultate si servicii medicale de calitate
  • Initiativa, responsabilitate, integritate, capacitate de management al stresului si de adaptare la situatii de urgenta, echilibru emotional

Descrierea jobului

  • Răspunde de modul de utilizare a echipamentului şi de buna funcţionare a aparaturii din dotare, precum şi de inventar;
  • Verifica sterilitatea instrumentelor ridicate de la sterilizare, verifică data inscripţionată pe pungă înainte de folosire;
  • Respectă normele de asepsie si antisepsie;
  • Respectă regulamentul de colectare a deşeurilor si circuitul acestora.
  • Răspunde de calitatea actului medical si eficienta acestuia;
  • Administrare tratament;
  • Sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
  • Asumarea raspunderii pentru actiunile lor;
  • Completarea registrelor si tipizatelor de profil
  • Administrarea unor tratamente injectabile
  • Verificarea tensiuni arteriale , montarea holterelor si EKG - uri la pacienti
  • Monitorizare pacienti

Clinica Medical Top Bacau - echipa de profesionisti formata din medici de elita va ofera servicii medicale de exceptie caracterizate prin promptitudine, profesionalism la standarde europene.
Rezultatele bune si calitatea actului medical ne recomanda drept o institutie implicata activ in nevoile pacientului, o institutie flexibila si dinamica care ofera o alternativa viabila serviciilor oferite de sistemul sanitar de stat
Publicat 12 Oct. 2022 Reactualizat 9 Nov. 2022 Expiră 11 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.