Asistent medical

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Esti vorbitor de limba germana
  • Ai studii in domeniu (scoala postliceala / facultate de specialitate)
  • Detii ALP si Malpraxis vizate la zi
  • Iti place sa lucrezi cu oamenii si esti empatic(a)
  • Esti o persoana comunicativa , cu atitudine pozitiva ,proactiva si ai dorinta continua de invatare
  • Iti place sa lucrezi in echipa
  • Ai cunostinte MS Office
  • Ai o anumita experienta anterioara (constituie un avantaj)
  • Detii anumite cursuri de specialitate (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

  • Recoltarea probelor biologice pentru diverse tipuri de investigatii
  • Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii
  • Efectuarea anumitor manevre medicale alaturi si sub indrumarea medicului
  • Efectuarea de injectii, pansamente etc
  • Transmiterea informatiilor pacientilor despre modalitatea de recoltare si pregatire necesara
  • Verificarea functionalitatii aparatelor si echipamentelor din cabinete
  • Asigurarea primului ajutor in situatii de urgenta si anuntarea ambulantei daca este cazul
  • Participarea in timpul consulturilor, traducere din limba germana, scriere fisa in limba germana dupa dictare
  • Oferirea informatiilor medicale pertinente si organizarea programului de consultatii si proceduri
Ce iti oferim:
  • Pachet salarial atractiv
  • Training la angajare
  • Training si cursuri de perfectionare
  • Colectiv tanar si dinamic
  • Posibilitatea de avansare in cadrul companiei
Recrutam pentru urmatoarele departamente: chirurgie generala, clinica, oncologie, chirurgie plastica, recoltari.

Soma Clinic este centrul de chirurgie plastică, estetică și estetică medicală, situat discret într-un cartier select al Bucureștiului. Folosind tehnologie de ultimă generație, oferim o gamă variată de servicii medicale și chirurgicale și furnizăm consultanță și rezultate dovedite clinic tuturor pacienților noștri.

Pentru că știm cât de importantă este relația cu medicul și garanția unei interacțiuni prietenoase, dorim să oferim celor care ne calcă pragul rezultate excepționale cu timp de recuperare cât mai scurt.

Publicat 25 ian. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos