Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

ASISTENT MEDICAL (STOMATOLOGIE)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatii eligibili pentru noi trebuie sa intruneasca urmatorul profil:

- sa detina Avizul de Libera Practica (eliberat de institutia de invatamant specifica);
- experienta de minimum 12 luni in activitatea de asistent medical, specializat pe stomatologie;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- atitudine proactiva, deschidere catre schimbari organizationale;
- flexibilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
1. pregateste cabinetul stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical;
2. dezinfecteaza suprafetele de lucru din cabinetul dentar si unitul dentar;
3.. pregateste materialele necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog
4.. pregateste instrumentele stomatologice si le pune la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia;
5. presterilizarea instrumentarului si asigura curatarea mecanica a acestuia;
7. sterilizeaza instrumentele stomatologice dezinfectatate si aduce instrumentarul stomatologic in cabinet;
8. preia pacientul din zona de asteptare si il conduce in cabinet;
9. utilizeaza si intretine corect aparatura existenta in cabinet(unit dentar, piese :micromotor, piesa dreapta, piesa contraunghi, turbine, aparat de detartraj ultrasonic,lampa de fotopolimerizare) conform indicatiilor medicului stomatolog;
10. completeaza in fisa pacientului fiecare procedura efectuata pacientului de catre medicul stomatolog
11.. strange instrumentarul, inchide unitului dentar si circuitul de apa la terminarea programului.

Traim intr-o lume in care prima impresie este, in cele mai multe situatii, si cea decisiva, iar aspectul fizic dobandeste o importanta din ce in ce mai mare.
Clinica noastra, Smile Factory, este aici pentru aceia care inteleg ca, alaturi de atitudine si curaj, si zambetele fac lumea sa se roteasca.
La Smile Factory Timisoara, Clinica germana de Ortodontie si Estetica Dentara, imbinam perfectiunea tehnologiei germane cu experienta specialistilor nostri de peste 10 ani de experienta.
Punem la dispozitia clientilor nostrii tratamente ortodontice invizibile, unice in Romania, cat si servicii de chirurgie si estetica dentara.

Tehnologie Expertiza Incredere este ceea ce oferim clientilor nostrii.
Tehnologie Expertiza Incredere

Expirat
ASISTENT MEDICAL (STOMATOLOGIE)  -  Clinic Art SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles