ASISTENT MEDICAL - STOMATOLOGIE

SC CERADENT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cauti un job intr-un domeniu placut,ai calificările necesare, iți place ceea ce faci si vrei sa te dezvolti alaturi de o echipa medicala cu experienta vasta,da-ne un semn si te vom contacta noi in cel mai scurt timp.
Ne-am dori sa fii, la fel ca membri echipei din care vei face parte, o persoana:
- care sa lucreze foarte bine in echipa - vei face echipa nu doar cu medicul cu care vei lucra, ci si cu ceilalti colegi
- sociabila si prietenoasa;
- empatica si rabdatoare - ajuta-ti pacientii sa isi invinga "frica dе dentist";
- organizata si dornica sa invete.
Daca esti la inceput de drum, nu-ti face griji, colegii nostri te vor ajuta sa te integrezi si sa inveti pentru ca tu sa ajungi la nivelul la care aspiri.

Descrierea jobului

Responsabilitatile unui asistent medical in cadrul clinicii noastre sunt urmatoarele:
- preia pacientul din sala de asteptare si se asigura ca acesta se simte confortabil;
- inregistreaza toate infomratiile conform procedurilor interne;
- asigura suport medicului lа scаun;
- prеgаtestе mаtеriаlеlе nеcеsare mаnoperei inainte de intereventie;
- participa activ la realizarea inventarelor si efectuarea comenzilor de materiale;
- sterilizeaza instrumentarul;
- relationeaza cu clientii si se preocupa de imbunatatire experientei acestora in cadrul
clinicii;
-coopereaza cu medicii, cu restul personalului si cu colaboratorii clinicii.

Clinica Ceradent‚ înființată în 1996, prezintă o echipa de medici stomatologi și personal medical profesioniști în prevenție și tratarea afecțiunilor dentare, desfășurându-și activitatea în Galați.
Experiența și interesul ne ajută să învățăm tehnici noi de profesare și în acelaș timp să ajutăm pacientul să înteleagă etapele de tratament, toate acestea desfășurându-se într-o atmosferă placută, prietenoasa și fără stres.
A fost întemeiată în urma concursurilor de firme CEMM Bolognia, TECNO GAZ, ARDET din Italia, fiind dotat în exclusivitate cu utilaje italiene, având la baza tehnologii moderne.
Publicat 15 Iul. 2022 Expiră 14 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos