Publicat 20 Feb 2021 | Reactualizat 27 Feb 2021 | Expiră 22 Mar 2021

ASISTENT MEDICAL SEF - Constanta

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Cum ar fi sa accepti o noua provocare si sa coordonezi intreaga activitate a cursantilor Focus Care Academy din centrul nostru de pregatire, recent deschis in judetul Constanta.

Programul Focus Care Academy reuneste asistenti medicali generalisti din toata tara, cu scopul de a invata limba norvegiana de la zero si de a dobandi cunostinte noi in domeniul asistentei medicale scandinave. Totul in vederea profesarii acestei meserii in Norvegia, unde locul de munca le este asigurat după pregatirea de 6 luni .

Ca profesionist in domeniul medical, bazandu-te pe experienta acumulata, principalul tau rol este acela de a transmite eficient cunostintele tale teoretice si practice, de a evalua asimilarea acestora de catre cursanti si de a te asigura ca aceste cunostinte sunt aplicate corect in orele de practica obligatorie, efectuate in centrele de ingrijire varstnici cu care colaboram in județul Constanta .

Descrierea jobului

Ca sa intri in cursa pentru acest rol, ne asteptam sa ai:

  • Studii de specialitate finalizate, cu atestat de libera practica
  • Experienta de 3-5 ani in rolul de asistent medical sef (experienta internationala reprezinta un avantaj)
  • Abilitatea de a organiza, atat sesiunile de predare teoretica, cat si cele de practica, pe grupe de cursanti (pana la 10-13 participanti/grupa)
  • Disponibilitate de relocare (daca nu esti din judetul Constanta)
  • Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat
  • Carnet de conducere, categoria B
  • PFA ca forma de colaborare – de preferat, dar nu obligatoriu
  • Capacitatea de a oferi ghidare si feedback constructiv
  • Rabdare, flexibilitate si deschidere spre noi metode de predare
  • Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu pacientii si colegii, cu focus pe rezultat si pe identificarea de solutii
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare
  • Flexibilitate, initiativa si implicare
Iar noi iti putem oferi:
  • Salariu: 1700 EUR brut
  • Oportunitatea de a te implica intr-un proiect international, care va deveni unul de referinta pentru intreg parcursul tau professional
  • Program de lucru intre 6-8 ore/zi
  • O echipa prietenoasa si unita, care te va sustine inca de la inceput cu tot ce vei avea nevoie, ca sa te integrezi cat mai repede
  • Contract pe perioada de 1 an, cu posibilitate de prelungire
Ai curajul necesar sa faci un pas in fata? Aplica direct sau trimite-ne CV-ul tau pe adresa dora.brahaita@focuscare.ro, iar noi te vom contacta ulterior.

Pana atunci poti sa ne urmaresti si pe pagina de Facebook – Focus Care Romania, unde gasesti si mai multe detalii despre activitatea noastra.

Focus Care este unul dintre principalii furnizori de profesioniști din domeniul sănătății, pentru sistemul sanitar norvegian.

În România, prin programul Focus Care Academy, oferă un curs intensiv de limba norvegiană de minim 6 luni (atât online, cât și în clasă). Urmând acest curs fiecare participant are șansa de a învața o limbă scandinavă de la zero și de a ajunge la un nivel de minim B1, într-un timp foarte scurt.

În plus, cei înscriși participă și la un curs de formare profesională de 6 luni în domeniul asistenței medicale scandinave, urmat de o perioadă de practică plătită în Norvegia.

Costul întregului program educațional (curs de limbă + nursing) este acoperit în totalitate de Focus Care.

Creăm oportunitati pentru asistenti medicali ce isi doresc o cariera in Norvegia!

ASISTENT MEDICAL SEF - Constanta  -  Focus Care Norge AS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles