Publicat 24 Mar 2021 | Reactualizat 21 Apr 2021 | Expiră 24 Apr 2021

Asistent medical sef compartiment oncologie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca:

  • Detii Certificat de membru OAMGMAMR (ALP) pentru asistent medical generalist;
  • Ai experienta in secții/compartimente spitalicești cu profil de oncologie(chimioterapie);
  • Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate;
  • Cunostinte operare computer/MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Se asigură de buna gestionare a echipei de asistenti pe care o conduce, oferind suport și sustinere, prin utilizarea de metode optime de gestionare a activității oamenilor si a informatiilor ;
  • Acorda asistență medicului în specialitatea oncologie medicală și acordă asistență medicală de urgență în limitele competentelor profesionale ce ȋi revin;
  • Participă activ la efectuarea de activităţi de îngrijire şi tratament specifice în secția de oncologie - spitalizare de zi, asigură şi răspunde de calitatea acestora
  • Pregatirea pacientilor pentru examinare sau eventuale prelevari de produse biologice;
  • Evaluarea starii pacientului, masurarea, inregistrarea functiilor vitale;
  • Respectarea protocoalelor/procedurilor pentru acordarea tratamentului chimioterapic;
  • Monitorizarea specifica a pacientilor pe perioada internarii-spitalizare de zi;
Beneficii:
Salariu motivant si traininguri de specialitate

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor.
În prezent sunt deschise centrele de radioterapie MedEuropa din Constanta, Bucuresti, Oradea și Brașov iar centrele din Iași și Bacău sunt în stadiu de dezvoltare.

Expirat
Asistent medical sef compartiment oncologie  -  MedEuropa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles