Publicat 20 Oct 2019 | Reactualizat 17 Nov 2019 | Expiră 20 Nov 2019

Asistent medical radiologie - tehnician radioterapie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca:

  • Detii Certificat de membru OAMGMAMR (ALP) pentru asistent medical in specialitatea radiologie;
  • Experienta in radioterapie sau/si in operare CT/RMN/Radiologie/Mamografie constituie un avantaj dar nu este obligatorie, compania noastra urmand a asigura training de specialitate privind utilizarea acceleratoarelor liniare;
  • Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate;
  • Cunostinte operare computer/MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Pregăteşte bolnavul şi materialele necesare examenului imagistic de simulare CT;
  • Pregăteşte bolnavul şi materialele necesare in vederea efectuarii sedintelor de radioterapie (Acelerator Liniar);
  • Efectueaza tratamentul de radioterapie conform indicatiilor medicului si fizicianului
  • Înregistrează bolnavi în registrul de simulare/tratament radioterapie cu datele de identificare si informatiile necesare;
  • Efectuează examenul CT de simulare la indicaţia medicului;
  • Asigură evidenţa examinarilor CT si a tratamentelor de radioterapie
Beneficii:
  • Salariu motivant la care se adauga un sistem de bonusare;
  • Traininguri de specialitate in Romania si in strainatate.

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor. Primul centru de radioterapie MedEuropa fost deschis pe 24 mai 2018 in Constanta iar dezvoltarea urmatoarei clinici MedEuropa este in plin progres la Bucuresti, urmand ca aceasta clinica sa fie finalizata pana la finalul anului 2019.

Expirat
Asistent medical radiologie - tehnician radioterapie  -  MedEuropa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles