Asistent Medical Radiologie / CT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Abilităţi de comunicare cu pacienţii şi membrii echipei medicale.
Disciplinat, conștiincios, calm, corect în orice gest, amabil.
Capacitate de analiză, planificare, organizare, coordonare a activității.
Iniţiativă, responsabilitate, implicare, lucru în echipă.
Dezvoltare profesională, dorinţa de autoperfecţionare.

Descrierea jobului

Eticheteaza corect recipientele, verifica biletul de trimitere si asigura transportul in siguranta a acestora la laborator;
Efectueaza evaluarea primara a starii bolnavului si face masuratori ale constantelor biologice (temperatura, TA, puls, respiratie);
Confectioneaza materialul moale (tampoane, comprese ).
Semnaleaza medicilor din cabinet aspecte deosebite din activitate;
Ajuta medicul de cabinet la efectuarea de manevre terapeutice si mici interventii si pregateste pacientul si materialele în acest scop;
Pune la dispozitie fisa de consultatie medicala, registrul de consultatii, concedierul medical, retetarul, formularele de bilete de trimitere speciale si formularele de scrisoare medicala (documente tipizate) in vederea finalizarii actului medical;
Introduce in programul informatic si raspunde de corectitudinea si confidentialitatea datelor introduse in sistemul informatic ( privitoare la consultatii, fisa electronica a pacientului );
Acorda prim - ajutor in situatii de urgenta si cheama medicul;asigura si raspunde de aprovizionarea cabinetelor medicale

Emerald este un centru medical integrat, certificat ISO Lloyd’s și autorizat pentru derulare studii clinice, ce își propune să abordeze în mod unitar toate etapele îngrjirilor medicale, de la prevenție la diagnostic, tratament și urmărire medicală.

Publicat 21 ian. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos