Publicat 22 Nov 2018 | Reactualizat 17 Dec 2018 | Expiră 22 Dec 2018

Asistent medical pentru Germania

55 posturi

Candidatul ideal

  • Asistent medical generalist cu școală post-liceală sanitară de 3 ani
  • Fire sociabilă și empatică
  • Interesul pentru o cooperare pe termen lung și o cariera ca asistent(ă) medical(ă) sau îngrijitoare de bătrâni
  • Ambiție pentru a învăța limba germană în scris și vorbit

Descrierea jobului

  • Îngrijire de bază
  • Aprovizionarea cu medicamente pentru tratamentul zilnic (comprimate, injectii, etc)
  • Îngrijirea rănilor
  • Comunicarea și informarea medicilor
  • Întocmirea fișelor pacienților și documentare

Oferta noastră:
  • Contract de muncă pe termen nedeterminat, cu 6 luni perioadă de probă
  • Al 13-lea salariu
  • Duminicile, sărbătorile și orele suplimentare se plătesc suplimentar
  • 26 de zile de concediu pe an
  • Sistem de bonus atractiv
  • Vă însoțim și vă ajutăm cu înregistrarea în Germania și la autoritățile locale pentru obținerea tuturor documentelor necesare
  • Veți beneficia de locuința gratuită pe toată perioada contractului
  • Decontăm costurile de deplasare
  • Preluăm costurile cursului intensiv de limbă germană în academia noastră, pâna la atingerea nivelului B2
  • Recunoasterea certificatelor școlare vor fi de asemenea decontate

Dacă vă interesează să vă asigurați un loc de muncă sigur și stabil, precum și un viitor lipsit de griji financiare în Germania, atunci nu ezitați să ne contactați.
  • 1600 € net salariu fix pe lună pe postul de asistent medical începator (program de lucru săptămânal 40 de ore)
  • Pana la 4800 € brut salariu pe lună pe postul de asistent medical avansat (program de lucru săptămânal 40 de

DategoCare este una dintre cele mai rapid crescătoare firme de intermediere din Germania. Specializarea noastră este asistența medicală și îngrijirea bătrânilor, clienții noștrii fiind cele mai renumite spitale și azile de bătrâni din Germania. Cu prezență pe aproape întreg teritoriul Germaniei, suntem constant în căutare de noi colegi, chiar și fără cunoștințe de limbă Germană.

Firma noastră dispune de propria academie pentru pregatirea asistentilor medicali în cunoștințele lingvistice și în cunoașterea metodelor și a standardelor de muncă din Germania.

Asistent medical pentru Germania  -  DategoCare