check_circle

Job verificat

|Publicat 15 Apr 2019 | Reactualizat 22 Apr 2019 | Expiră 15 Mai 2019

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

10 posturi

Candidatul ideal

- Calificare ca si asistent medical generalist;
- Flexibilitate;
- Spirit de munca in echipa;
- Competente sociale;
- Cunostinte de limba germana (ideal nivel B2).

Descrierea jobului

- Acordarea de sprijin pacienților în activitatea cotidiană precum și în terapia acestora;
- Documentarea și organizarea asistenței medicale.

Oferim:

- Salariul tarifar 2300-3400 euro;
- Contract de munca permanent in Germania;
- sprijin in obtinerea unei locuinte;
- pentru copii, gradinita gratuita;
- Asigurari sociale si alocatii pentru copii;
- Pensie in sistemul german;
- Cursuri de limba germana (in Romania si Germania);
- Sistem de invatamant performant;
- Recunoastere profesionala completa;
- Mediu de lucru prietenos;
- Sprijin in integrarea in Germania.

! GRATUIT: curs de limba germana, atat in țara, cat și in Germania
! Salarii de pana la 34.000 euro/an.

Pentru mai multe detalii va rugam nu ezitati sa ne contactati!

Persoana de contact: Dragusin Delia;

Tel: 0269-255.143; 0725-714.960

delia.dragusin@tegeler-gruppe.de
sau
andreea.tegeler@tegeler-gruppe.de;

Echipa Tegeler este stabilita cu succes pe piata sociala din Germania de mai bine de 25 de ani.

Pentru Centrele noastre de Ingrijire Seniori precum si pentru partenerii Tegeler, angajam urgent Asistenti medicali generalisti (m/f).

www.tegeler-gruppe.de.

ASISTENT MEDICAL GENERALIST  -  Sc Tegeler Gruppe SRL