Publicat 23 Nov 2018 | Reactualizat 08 Dec 2018 | Expiră 09 Dec 2018

Asistent medical generalist

30 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- asistenti medicali generalisti care au studii postliceale sau universitare;
- persoana responsabila si serioasa;
- dorinta de perfectionare continua;
- ambiție pentru a învăța limba norvegiană în scris și vorbit
- persoana cu initiativa organizata si comunicativa;
- nivel conversational al limbii norvegiene cel putin mediu, dar nu este o condiție obligatorie.

www.acare.no

Cazimir Timofte
Mobil: + 47 940 95 059
cazimir@acare.no

Descrierea jobului

- Activitati specifice asistent medical generalist.
- Aprovizionarea cu medicamente pentru tratamentul zilnic.
- Îngrijirea de bază a pacienților.

Oferta noastră:

- Contract de muncă sigur și pe perioada nelimitată.
- Salariul de bază conform tarifului colectiv norvegian plus sporurile legale. Orele suplimentare se plătesc suplimentar conform conveniului. Salariul e variabil în funcție de experiența. Aproximativ 40.000-50.000euro brut/anual
- Al 13-lea salariu (salariu pentru concediu) este 12% din tot ce s-a câștigat brut in anul anterior.
- 5 săptamâni de vacantă minim pe an.
- Curs de norvegiană gratuit pentru toți cei ce vor veni să lucreze in Norvegia cu Accurate Care. Pentru a beneficia de cursul gratuit trebuie să lucri un minim de 6 luni pentru Accurate Care.
Cursul se va desfășoara in Cluj la universitatea "Babes-Bolyai". Va incepe în 15.01.19 si va dura pân în 15.06.19. După finalizarea cursului și trecerea examenului B1 vei fi pregatit să vi în Norvegia.
- Concediul de odihna, programul de lucru, contractul de munca sunt in conformitate cu legislatia norvegiană.
- Veți beneficia de locuința gratuită pe toată perioada contractului.
- Transportul inclus pană la locul de muncă pe durata contractului.
- Program de călătorie anual către țara de origine (2 sau 3 călători pe an gratis).
- Suport în recunostera diplomelor în Norvegia.
- Vă ajutăm cu înregistrarea în Norvegia și la autoritățile locale pentru obținerea tuturor documentelor necesare.

Accurate Care este o companie norvegiană infiintata in anul 2008 certificată ISO si în continuă creștere. Cu mai mult de 10 ani de experiență în sectorul sănătății publice norvegiene compania este, astăzi e printre principalele companii la nivel național. Dezvoltarea permanenta a companiei a dus la necesitatea infiintarii de posturi noi; o data cu trecerea timpului oferim din ce in ce mai multe locuri de munca la nivelul intregii tari. Are contracte directe cu mai mult de 70 de municipalități norvegiene și are mai mult de 200 de angajați, iar în perioadele de vacanță depășesc 500 de angajați (cei peste 300 de angajați sunt studenti de medicina).

Accurate Care este specializat în recrutarea de asistente medicale din alte țări, în mod special din Spania, dar și din țări cum ar fi Danemarca, Suedia, Portugalia, Polonia, Lituania si România. Accurate Care este legătura dintre asistente medicale și serviciile de sănătate publice norvegiene.

Expirat
Asistent medical generalist  -  Accurate Care AS