ASISTENT MEDICAL GENERALIST - NORVEGIA

A1 Care 20 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

ASISTENT MEDICAL GENERALIST ÎN NORVEGIA
Dorești mai mult de la cariera ta, vrei să te dezvolți într-un mediu plin de oportunități, să călătorești și să cunoști o cultură nouă? Atunci, te afli pe pagina potrivită. Iată câteva detalii despre cum ar putea să se schimbe viitorul tău profesional.
Suntem convinși că:
· Ai absolvit sau ești în curs de absolvire a specializării de ASISTENT MEDICAL GENERALIST (Anul II sau III de studiu, in cadrul unei Școli Postliceale Sanitare / Facultăți de profil);
· Ești atent la detalii, ești pasionat de domeniul medical;
· Îți place să lucrezi în echipă;
· Dorești ca viitorul job să îți ofere siguranță financiară, respect și motivația de a crește profesional;
· Te implici în activități de voluntariat (prin această activitate, ai un avantaj);
· Îți place să conduci, deci deții permis de conducere (constituie un avantaj);
· Ești dispus pentru a te reloca în Norvegia.
Nu este necesară diplomă de bacalaureat!

Descrierea jobului

Iar noi, îți vom oferi:
· Loc de muncă în Norvegia, în căminele de vârstnici și la domiciliu (cu posibilitatea de a avansa profesional);
· Te învățăm tot ce trebuie să știi:
· CURSURI ACREDITATE de limbă norvegiană, ONLINE (GRATUIT)
· CURSURI ACREDITATE de limbă norvegiană și practică medicală în instituțiile colaboratoare, FIZIC (GRATUIT)
· Oferirea unor burse de studiu

Tot procesul de TRAINING va fi asigurat și supervizat de persoane competente, seriozitatea și implicarea din partea ta fiind importante.

DESCRIEREA JOB-ULUI:
· Contract de muncă pe o perioada nedeterminată (cu un MINIM cuprins între 3 ani și 5 ani);
· Venitul lunar NET: 2 700 – 3 200 EURO;
· Spor de noapte, spor de weekend și spor de sărbătoare;
· Concediu de odihnă: 35 de zile/an plătite;
· Biletul de avion spre Norvegia este plătit de către angajator;
· Cazare: Oferirea unui spațiu (apartament, casă) GRATUIT, de către angajator, cu posibilitatea de a veni cu partenerul / partenera (în acest caz,vor exista unele costuri implicate pentru cea de a două persoană, dacă nu se încadrează în profilul specializării de AMG);
· Suport/asistență oferită atât de echipa A1 Care din România, cât și din Norvegia, la fiecare pas;

BENEFICII:
· Șansa de a învăța o limbă deosebită – limba norvegiană – în doar 6 luni (de la zero la minim B1);
· Practicarea meseriei de asistent medical, într-un mediu plăcut, foarte modern și într-un sistem medical de excepție;
· Primești autorizație de liberă practică în Norvegia valabilă pentru tot restul vieții;
· Beneficii privind călătoriile;
· Te vei bucura de viață într-o țară cu unul dintre cele mai ridicate niveluri de trai din Europa.

Meriți să lucrezi într-un sistem medical performant. Pentru cariera ta. Pentru siguranța ta.
Vino și tu alături de echipa A1 Care!

Dacă ți-am stârnit curiozitatea, nu ezită să ne contactezi:
Accesând: www.a1care.ro
Scriindu-ne pe: a1@a1care.ro
Telefonând la: 0723 479 789 / 0262 221 222

În România, A1 Care este un proiect promovat de agentia de recrutare Work Experience Group SRL, acreditata ITM pentru selectia si plasarea fortei de munca in strainatate.
A1 Care oferă un curs intensiv de limba norvegiană și de cursuri de tehnici de nursing FIZIC la centrul nostru de la Eforie Sud. Urmând acest curs fiecare participant are șansa de a învăța o limbă scandinavă de la zero și de a ajunge la un nivel de minim B1 - B2, într-un timp foarte scurt, obținând, la finalul programului, un job asigurat de Asistent Medical Generalist în Norvegia.

Publicat 1 Sept. 2022 Reactualizat 24 Sept. 2022 Expiră 1 Oct. 2022