Asistent medical generalist in Norvegia

Oraș de lucru Toate oraşele
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3000 - 5500 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Diplomă de absolvent a unei școli postliceale sanitare sau universități – specializarea ASISTENT MEDICAL GENERALIST
  • Certificat de membru OAMGMAMR
  • Experiența de lucru anterioară reprezintă un avantaj
  • Cunoașterea limbii norvegiene, nivel B2 (compania organizează cursuri de norvegiană, exclusiv online)
  • Motivația de a învăța limba norvegiană și de a participa la cursul intensiv, organizat online în perioada de pregătire
  • Proactivitate, capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid și flexibil la nevoile în schimbare ale pacientului
  • Abilități excelente de comunicare, o atitudine pozitivă, încredere în sine și dorința de a crește profesional în domeniu
  • Permisul de conducere este un avantaj (pentru proiectele de îngrijire la domiciliu)

Descrierea jobului

  • Îngrijirea pacienților în casele de îngrijire vârstnici și în proiectele de îngrijire la domiciliu (vizitarea pacienților în casele lor, deplasarea cu mașina companiei)
  • Interacțiune plăcută și profesională cu pacienții
  • Executarea procedurilor medicale și de asistență medicală (lucru în echipă cu ceilalți asistenți medicali)
  • O cooperare strânsă cu membrii familiei pacienților, medicii și colegii
  • Gestionarea documentației medicale
Oferta de muncă:
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata, direct cu angajatorul norvegian
  • Salariu foarte bun, aproximativ de la 3000 EUR net/luna pana la 5500 EUR net/luna
  • BONUSURI (sporuri suplimentare), atunci cand se lucreaza ore de dupa-masa, tura de noapte, weekenduri si in zile de sarbatoare
  • CAZARE GRATUITA, cat mai aproape de locul de munca
  • Bilete de avion (dus-intors), platite intotdeauna de catre companie
  • Program flexibil de lucru/vacanta 4/6/8 saptamani in Norvegia, alternativ cu 2/4/6 saptamani posibilitate de intoarcere in Romania, pentru odihna). Viata profesionala se poate combina cu viata de familie.
  • Mediu de lucru foarte prietenos. Colegii vor ajuta asistenții medicali sa se adapteze si isi vor impartasi experienta.
  • Cursuri de limba norvegiana, in cadrul companiei (6 luni, exclusiv online)
  • Instruire medicala, alaturi de asistenti norvegieni, pentru a intelege foarte bine diferentele intre sistemul sanitar din România și cel din Norvegia

SLS (Scandinavian Language School) aduce începând din acest an oferta de formare și de muncă pentru asistenții medicali generaliști români, care iși doresc să profeseze în Scandinavia. Compania face parte din grupul Rotam AS, alături de SEIE AS si Continuum AB (alte două companii din grup, care oferă contracte de muncă asistentilor în sistemul sanitar scandinav).

In Norvegia - compania SEIE AS - oferă servicii de sănătate, asistență medicală și personală, în sistemul sanitar norvegian. Compania colaborează cu instituțiile publice de îngrijire medicală și alte instituții de sănătate și îngrijire la domiciliu, de pe întreg teritoriul Norvegiei. Compania caută să angajeze asistenți medicali generaliști, pentru a lucra în casele de îngrijire vârstnici și în proiecte de îngrijire la domiciliu, în sistemul sanitar norvegian.

In Suedia - compania Continuum AB – este o companie internațională, în creștere rapidă, cu o poziție puternică pe piața serviciilor de îngrijire a sănătății din Suedia. Compania caută să angajeze asistenți medicali generaliști, cu experiență profesională diferită și competențe pentru a lucra în spitalele din Suedia.

SLS (Scandinavian Language School) oferă cursuri de limba norvegiană și suedeză, susținute de profesori români foarte bine pregătiți, online, din confortul casei fiecarui cursant înscris în program. Cunoștințele de limbă norvegiană sau suedeză vă vor permite să lucrați și să vă adaptați mai repede în sistemul de sănătate scandinav.
Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos