Asistent medical generalist (echipa mobila)

SYNEVO ROMANIA 1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

  • Studii Postliceale dе specialitate / Studii Superioare dе scurtă durată dе specialitate absolvite;
  • Autorizație dе liberă practică vizată la zi și asigurare pentru malpraxis;
  • Experiență în recoltarea probelor biologice;
  • Cunoștinte specifice activității dе recoltare (proceduri, acordarea primului ajutor, utilizarea echipamentelor dе lucru și a sistemelor dе recoltare, indicatori clinici care pot reflecta starea pacientului și care pot duce la întreruperea recoltării etc.);
  • Bune abilitați de organizare;
  • Foarte bune abilități de relaționare și comunicare;
  • Orientare către pacient/ client; orientare către rezultate;
  • Nivel înalt de energie;
  • Prezență de spirit, viteză de reacție;
  • Integritate, respectarea eticii profesionale.

Descrierea jobului

  • Prеgătireа paciеnților pentru recoltarеа probelor biologicе rеspеctând stаndardele dе calitаtе și măsurilе de igienă;
  • Prezentarea și efectuarea manevrelor de recoltare în funcție de specificul probei;
  • Respectarea procedurilor referitoare la manipularea, în condiții de securitate, a deșeurilor medicale;
  • Informarea pacienților cu privire la acțiunile post recoltare.
  • Informarea pacienților cu privire la serviciile oferite, condițiile de recoltare, prețurile serviciilor medicale;
  • Asistarea pacienților în procesul de achiziția serviciilor medicale.
Oferta Synevo
Salariu motivant, tichete de masă, abonament medical, prime în bani cu diverse ocazii (primă de vacanță, Crăciun/ Paști, 8 Martie), ajutoare financiare pentru evenimente familiale, alte bonusuri ocazionale – conform politicilor companiei.

În plus, vei avea parte de un plan de instruire personalizat în perioada de inducție – alături de mentorul desemnat, ai posibilitatea de a participa anual la cursuri de dezvoltare personală și profesională, precum și oportunitatea de a lucra în diverse proiecte.

Synevo este unul dintre cei mai importanți furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România, oferind peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, care acoperă o gamă largă de servicii de laborator, de la teste de prevenție până la monitorizarea tratamentelor.Synevo România administrează o rețea națională de 21 laboratoare și 147 de centre de recoltare a probelor biologice, amplasate în zone ușor de accesat din 65 de localități. Peste 1.400 de angajați sunt implicați în deservirea a mai mult de 3,5 milioane de clienți, prin realizarea a peste 17 milioane de teste anual.

Cu o experiență de 26 ani în piață, Synevo România susține profesioniștii din domeniul sănătății, unitățile medicale, cercetătorii, companiile farmaceutice și pacienții în vederea luării unor decizii informate și oferă acces la platforme digitale care permit experiențe personalizate pentru clienți. (www.synevo.ro)

Synevo România face parte din Medicover AB, unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și diagnostic, cu sediul central în Suedia, listată și cotată la Bursa NASDAQ Stockholm. (www.medicover.com).

Pentru mai multe detalii, accesați:

www.medicover.com

Publicat 23 Sept. 2022 Reactualizat 24 Sept. 2022 Expiră 23 Oct. 2022