Asistent Medical Coordonator Reproducere Umana Asistata

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- asistent medical generalist sau de obstetrica si ginecologie, cu experienta in coordonare pacienti pentru reproducere umana asistata;
- persoana calda, empatica;
- disponibila pentru program prelungit;
- utilizare a calculatorului (pachetul Ms Office);
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala constituie un plus;
- capacitate de organizare personala;
- capacitate de integrare in echipa, comunicare si relationare interpersonala;
- simtul responsabilitatii, seriozitate si punctualitate;
- persoana comunicativa, sociabila.

Descrierea jobului

- participa la consultatii, investigatii si proceduri alaturi de medicul cu care lucreaza;
- redacteaza rezultatul consultatiilor si recomandarile pentru pacient;
- raspunde la solicitarile pacientilor si transmite recomandarile medicului curant / comunicare permanenta (telefonica si electronica) cu pacientele referitor la evolutia tratamentului si rezultatele procedurii;
- informeaza si instruieste pacientii referitor la procedurile de reproducere umana asistata si la pregatirea dosarelor medicale necesare/ discutii cu cuplurile infertile privind procedurile pe care urmeaza sa le faca (tratament de stimulare ovariana, costuri ale procedurilor, analize premargatoare, conduita);
- programareaza cuplurilor cu infertilitate pentru procedurile de reproducere umana asistata (fertilizare in vitro si inseminare artificiala);
- intocmirea schemelor de tratament dupa recomandarile medicului ginecolog;
- programarea interventiilor chirurgicale ale pacientilor infertili, in colaborare cu medicul chirurg;
- comunicarea protocolului preoperator pacientilor care recurg la aceasta interventie si asigurarea ca acesta a fost respectat intocmai;
- statistica lunara si anuala a departamentului privind procentul de sarcina.

Dotată cu aparatură de ultimă generație, după standardele europene și beneficiind de o echipă formată din medici de un înalt profesionalism ce au o experiență de peste 14 ani în domeniul fertilizării în vitro, Columna Medical Center are drept scop diagnosticarea și rezolvarea tuturor problemelor legate de infertilitate.
Având o suprafață de 1800 mp, clinica este împarțită în două: Centrul FIV și Clinica Medicală.
Columna Medical Center dispune de 13 cabinete medicale care au fost special concepute pentru a asigura toate celelalte investigații și tratamente premergătoare fertilizării în vitro, astfel facilitând demersurile pacienților, 2 săli de recepție și o sală Kineto.
Publicat 27 sept. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos