Publicat 05 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Asistent medical/Îngrijitori bătrâni

20 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germană

Candidatul ideal

- Studii încheiate în acest domeniu
- Flexibilitate
- Spirit de muncă în echipă
- Competențe sociale
- Permis de conducere este un avantaj
- Cunoștințe actuale de limbă germană;

Descrierea jobului

  • Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată
  • Beneficii extrasalariale
  • Alte beneficii (bani de crăciun și de concediu, spor de noapte, spor de weekend și de sărbători, spor de ore suplimentare) conform contractului colectiv de muncă cu iGZ
  • Haine de lucru și controale medicale de medicina muncii
  • Managementul sănătății profesionale
  • Decizie comună despre numărul de ore lucrate, full-time sau part-time, decizie despre schimbul de lucru
  • Plata orelor suplimentare sau folosirea lor ca zile libere
  • Alte servicii, de ex. pensie facultativă, rambursarea costurilor de călătorie, rambursarea tichetelor de călătorie Jobticket, bonus de vechime, bonus pentru recomandare stb.
  • Posibilitate de a participa la cursul de perfecționare la centrul nostru de perfecționare sau la parteneri externi
  • Organizarea cazării și opțional preluarea costurilor de cazare
  • Persoană de contact și acorduri de încredere

Descrierea companiei

OFERIM PERSPECTIVĂ
RÜBSAM CuraVita Gmbh & Co. KG, membru al grupului de firme R+S Group din Fulda, este partener de cooperare al clinicii din Fulda. Această cooperare vă oferă noi oportunități de a profesa în meseria de asistent medical în Germania.
RÜBSAM CuraVita este specializată în intermedierea forțelor de muncă în domeniul sănătății și al serviciilor sociale. Pentru noi, omul este în centrul atenției: respect, încredere și siguranță – acordăm atenție acestor valori în fiecare zi!
Deveniți membru important al echipei noastre și asigurați-vă de noile perspective și de oportunitățile noi de dezvoltare.

Asistent medical/Îngrijitori bătrâni  -  R+S Group AG