Publicat 14 Mai 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Asistent Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal este pasionat de marketing si promovare, este creativ si pro-activ, dornic sa-si dezvolte cariera intr-o companie de referinta in domeniul infrumusetarii profesionale.

Cunostinte necesare:
Cunostinte foarte bune de limba romana si limba engleza (exprimare cursiva si concisa in scris).
Capacitatea de a dezvolta descrieri pentru produse, sau de a transforma texte lungi in descrieri concise.
Pasionat de promovare, marketing si marketing online. Experienta in social media.
Experienta utilizarii bazelor de date de continut. Capacitate de a cauta pe internet informatie relevanta.
Interesat sa organizeze si sa coordoneze evenimente de promovare a brandurilor firmei.

Calitati personale:
Creativitate, rapiditate, rigurozitate, organizare, pro-activ(a), capabil(a) sa se incadreze in deadline-uri scurte, capabil(a) de prioritizare a actiunilor:
Familiarizat cu Microsoft Office (are abilități excelente în Word, Excel), internet, email, smartphone.
Adaptabil(a) intr-o echipa tanara.

Constituie un Avantaj:
Experienta in prezentare de produse cosmetice online (situri de beauty, bloguri de beauty).
Studiile superioare (Litere, Jurnalism, Comunicare, Marketing).
Experienta anterioara intr-o pozitie similara.

Descrierea jobului

Jobul implica activitati de coordonare a marketingului si promovarii brandurilor din portofoliul firmei.
- Realizare descriere de produse cosmetice concise si complete pe baza informatiilor disponibile in limba engleza sau romana.
- Administrarea conturilor de social media ale firmei
- Postare comunicate pe site-uri specializate si urmarirea validarii acestora.
- Actualizarea informatiei privind produsele pe site-urile proprii. Intelegerea structurii site-urilor, capacitatea de a realiza text pentru descrierea produselor, redimensionarea pozelor.
- Verificarea periodica a integritatii si corectitudinii informatiei prezentata pe site-uri. Actualizarea/modificarea informatiei unde este cazul.
- Capacitatea de rezolva/solutiona rapid problemele care apar. Sugerarea optimizarilor.
- Organizarea si coordonarea evenimentelor de promovare a brandurilor firmei (prezentari, evenimente PR, seminarii pentru profesionisti, expozitii)

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea de a avansa (dupa primele 3 luni)
- Contract de munca
- Bonusuri în funcţie de realizari
- Se asigura training pentru cunoasterea produselor din portofoliu
- Instrumente de lucru performante;

Te asteptam in echipa noastra in care vei putea sa iti afirmi talentul si imaginatia. Ne plac lucrurile frumoase si de calitate si, impreuna cu tine, vrem sa oferim clientilor BeautyOne incredere, profesionalism si inovatie.

Cine suntem si ce ne propunem
Excelenta Beauty One de peste 12 ani in domeniul frumusetii si-a spus cuvantul cu fiecare premiu castigat, client multumit revenit la noi si feedback pozitiv primit.
Acest lucru nu ne-a facut decat sa ne dorim sa ne dezvoltam din ce in ce mai mult, Medical Division aparand ca o extensie a succesului de care ne-am bucurat de-a lungul timpului.

Prin Medical Division ne propunem sa contribuim in domeniul estetico-medical cu produse exclusive de cea mai buna calitate, ce ofera cele mai bune solutii pentru afectiunile pielii si problemele estetice cu care se confrunta pacientii.

Beauty One ofera solutii complete de utilare, de echipare si de dotare pentru saloane de infrumusetare, pentru centre estetice, centre SPA si saloane de coafura fie ca acestea sunt in faza de proiect sau in plina dezvoltare; de la aparatura performanta, mobilier pana la produse cosmetice specifice.

Lider in domeniul esteticii profesionale si a coafurii BeautyOne importa si distribuie exclusiv branduri recunoscute international:
label.m- linia de hairstyling profesional a Academiei Toni&Guy din Anglia,
CHI-linia de produse de colorare a parului, fara ammoniac din USA
linia de ingrijire a parului Biosilk si Kardashian Beauty Hair din USA
Kaypro si Icolor gama de colorare cu amoniac si ingrijire a parului
linia de cosmetice profesionale Bruno Vassari,
linia de produse 100 % organice destinate centrelor spa Pevonia Botanica, din USA
aparate cu tehnologii de ultima generatie precum Eximia sau Termosalud
aparatura pentru epilare definitiva IPL, vacuum, ultrasunete, electrostimulare, presoterapie, de nelipsit intr-un salon de frumusete.
Cu alte cuvinte, totul pentru frumusete, intr-un singur loc
www.beautyone.ro.

Expirat
Asistent Marketing  -  Beauty One Medical Europa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles