Publicat 21 Aug 2008 | Expiră 21 Sep 2008

Asistent Marketing & PR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (Marketing/PR constituie avantaj);
- Cunoasterea la perfectie a limbii romane (vocabular, ortografie, gramatica, punctuatie);
- Comunicare fluenta in limba engleza;
- Abilitati de comunicare (scrisa si orala): talent editorial, concizie, claritate;
- Cunostinte de lucru pe computer: Internet Explorer, Ms Word, Excel;
- Notiuni de baza despre PR;
- Cunostinte despre mass media: publicatii, jurnalisti importanti, trusturi media.
- Abilitati de organizare, disciplina, meticulozitate;
- Persoana implicativa, dornica de a invata si a se perfectiona.

Descrierea jobului

- Contribuie la realizarea Revistei Presei;
- Actualizeaza baza de date cu jurnalisti, centralizeaza acreditarile de presa;
- Coordoneaza realizarea lunara a Raportului Legislativ;
- Actualizeaza rapoartele de PR;
- Efectueaza activitati de documentare si redacteaza diverse drafturi de materiale;
- Realizeaza diverse baze de date (invitati la evenimente, liste de mailing, etc);
- Se implica activ in organizarea de evenimente;
- Efectueaza activitati de suport administrativ pentru departamentul de Marketing & PR.

Descrierea companiei

www.professional.euxin.ro

Expirat
Asistent Marketing & PR  -  PROFESSIONAL