Publicat 15 Mai 2017 | Reactualizat 23 Mai 2017 | Expiră 15 Iun 2017

Asistent Manager

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Administrativ / Logistica, Office / Back-office / Secretariat

Candidatul ideal

Studii superioare
-cursuri de absolvire/perfectionare/specializare
-experienta specifica: 1 - 3 ani
-cunostinte privind intocmirea actelor si documentelor specifice activitatii desfasurate
-cunostinte temeinice de operare pe calculator

Deprinderi transferabile:
-acordare si transmitere de informatii
-culegere, clasificare si interpretare a informatiilor
-planificarea activitatilor
-transformarea efectiva si la timpa resurselor proiectului in activitati si produse concrete care vor duce la atingerea -rezultatelor scontate
-pregatire de materiale si rapoarte
-deprinderea de a lucra in echipa

Descrierea jobului

Asigura suport echipei de implementare si tututor partilor implicate in proiect in vederea desfasurarii fara impedimente a activitatilor;
Sprijina managerul de proiect in derularea activitatilor proiectului, asigurand activitatile administrative si de secretariat ale proiectului;
Participa la elaborarea rapoartelor;
Utillizeaza echipamente de procesare a textelor pentru transcrierea corespondentei si a altor documente din cadrul proiectului.
Inregistreaza documentele din cadrul proiectului
Asigura circulatia informatiilor in cadrul proiectului;
Asigura furnizarea de informatii GT si altor persoane interesate in legatura cu activitatile proiectului;
Intocmeste agenda intalnirilor de lucru si a sedintelor;
Indosariaza si arhiveaza documentele rezultate in urma activitatilor si efectueaza diferite alte sarcini administrative;
Pastreaza confidentialitatea activitatilor, informatiilor si documentelor, in conditiile legii;
Colaboreaza cu restul echipei pentru rezolvarea oricaror probleme.

Fundatia S.A.T.E.A.N. este o persoana juridica de drept privat, fara scop patrimonial, fondata in anul 2007 de catre un grup de 17 oameni de afaceri de succes din Italia, regiunea Marche. prin care firmele si agentiile guvernamentale, italiene si române, se reunesc.Fundatia se ocupa si de scrierea de proiecte cu finantare din fonduri structurale europene, precum si de acordarea de sprijin beneficiarilor in activitatea de implementare a proiectelor cu finantare europeana.

Asistent Manager  -  Satean