Asistent Manager

CONSOFT 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Reprezinta avantaj studiile superioare in domeniul constructiilor sau stiintelor economice (constructii, arhitectura, contabilitate etc.)
  • Cunostinte bune de operare PC, in special Microsoft Word si Excel
  • Reprezinta avantaj cunostintele de webdesign
  • Cunoasterea limbii Engleze la nivel avansat
  • Cunoasterea limbii Maghiare la nivel mediu
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa, precum si interrelationare
  • Abilitati de recunoastere si rezolvare a problemelor
  • Asigurarea unui nivel ridicat de angajament fata de managementul companiei
  • Atitudine pozitiva, prezenta agreabila si calma
  • Seriozitate, responsabilitate, atentie la detalii
  • Experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Gestionarea fluxului de documente interne si externe
  • Urmarirea agendei managementului companiei
  • Asigurarea redactarii contractelor
  • Administrarea bazei de date cu clienti
  • Intocmirea facturilor proforme si formularelor de comanda
  • Transmiterea ofertelor de pret catre clienti si posibili clienti
  • Gestionarea documentelor de interes general ale firmei
  • Redactarea si traducerea articolelor pentru pagina web
  • Traducerea documentatiilor tehnice pentru programele furnizate
  • Pastrarea confidentialitatii tuturor datelor la care are acces
  • Preluarea apelurilor telefonice si e-mail-urilor de interes general si distribuirea lor catre destinatari
  • Intocmirea si urmarirea comenzilor de produse de necesitate interna
  • Mentinerea legaturilor cu furnizorii specifici (firme de birotica, de curierat rapid, curatenie etc.)
  • Inregistrarea, scanarea documentelor contabile si distribuirea lor conform procedurilor interne
  • In functie de capacitatea candidatului, poate prelua si alte atributii in cadrul firmei
Oferta companiei
  • Pachet salarial atractiv
  • Program de lucru flexibil cu posibilitatea personalizarii programului (4, 6 sau 8 ore/zi)
  • Echipa tanara si prietenoasa
  • Mediu de lucru placut si confortabil

CONSOFT este lider in Romania in promovarea celor mai bune solutii integrate de proiectare pentru constructii civile şi arhitectura. Pana in prezent a furnizat in Romania peste 2000 de licente legale ale programelor de proiectare ArchiCAD, AxisVM si Tekla Structures, pentru care este Distribuitor Unic Autorizat.
In parallel cu distribuirea programelor de proiectare, compania noastra ofera si servicii complete de proiectare atat in tara cat si in strainatate.
Fondata in 1996, in prezent isi desfasoara activitatea in birourile din Miercurea-Ciuc, Bucuresti si Cluj-Napoca.
Publicat 19 Sept. 2022 Reactualizat 17 Oct. 2022 Expiră 19 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.