Asistent Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Dorim sa recrutam o persoana dinamica, responsabila, cu spirit organizatoric si meticulozitate pentru a gestiona activitatea la nivelul administrarii sediului companiei. O persoana curioasa, dornica sa invete cat mai mult si orientata spre dezvoltarea sa personala si profesionala.

Cerinte candidat:

Studii superioare finalizate
Cunostinte PC - Microsoft Office, nivel mediu ( Excel)
Cunostinte limbi straine: engleza, franceza reprezinta un avantaj
Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara;
Carnet de conducere categoria B – constituie avantaj;
Capacitatea de a lucra in condiţii de stres, respectarea deadline-urilor;
Abilitatea de comunicare şi abilitatea de a lucra eficient in echipă;
Abilitati foarte bune de time management si organizare;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Preluarea, înregistrarea la compartimentele implicate, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor si a celorlalti angajati.
Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, e-mail, activitati de birotica si secretariat.
Intocmirea de diverse rapoarte si situatii in Microsoft Excel.
Preluarea si redirectionarea apelurilor si mesajelor telefonice.
Redactarea, multiplicarea, organizarea si clasarea documentelor.
Inregistrarea, sortarea si distribuirea corespondentei.
Activitati de receptie si protocol.
Comunicarea cu partenerii externi.
Efectuarea de rezervari transport/cazare.

Creat in 1959, Grupul Roullier este o companie multinationala care isi desfasoara activitatea in 131 de tari si are o cifra de afaceri de 3,5 miliarde Euro. Povestea noastra este o aventura umana si industriala, adunand impreuna peste 8 500 angajati condusi de aceeasi energie: dorinta de a-si asuma noi provocari.
Intr-o lume in care cresterea demografica are ca efect imediat cresterea cererii de hrana, noi cream si distribuim solutii inovative in nutritia plantelor, animalelor si oamenilor. Produsele noastre deriva din experienta celor 400 de ingineri care ofera in permanenta solutii inovative.
Atipic si pasionat, Grupul Roullier si-a conservat, inca de la inceputuri, conducerea 100% familiala. Cei 62 de ani de rezultate pozitive ne permit sa ne auto-finantam cresterea si sa pastram o vedere pe termen lung, chiar in contextul economic actual. O cariera alaturi de Timac Agro Romania este provocatoare si generoasa pentru cei care detin viziunea corecta, experienta, abilitatile necesare si spiritul comercial.
Mai multe detalii despre noi puteti gasi pe www.roullier.com sau www.ro.timacagro.com.
Publicat 19 apr. 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 19 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos