Publicat 21 Mai 2020 | Reactualizat 18 Iun 2020 | Expiră 21 Iun 2020

Asistent Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte foarte bune dе limba engleza scris / vorbit, limba Germana este un argument bun in plus.
Abilitati dе comunicare, vocabular elevat, gandire analitica.
Experienta dе minim 3 an pe un post similar.
Cunoasterea avansata a pachetului Ms Office. Pivot si IF function ar trebui sa fie simplu si cunoscut.
Bune abilitati dе comunicare, capacitate dе organizare si planificare, skill-uri de negociere si abilitati analitice.
Capacitatea dе a lucra sub presiune si extrem dе organizat, agilitate si inteligent/a.
Personalitatea, proactivitatea si initiativa sunt esentiale pentru acest post.
Capacitate dе organizare pe prioritati si in functie de proiectele dechise.
Deschidere pentru poiecte noi si adaptabilitatea la schimbare este un "must have".
Punctualitatea este o baza si nu un argument.
Trebuie sa ai abilitatea de-a delega intr-o forma structurala.
Ar fi benefic sa ai capacitatea de a ii ajuta pe colegi sa se dezvolte profesional (coaching).
Este foarte important sa intelegi ca rezolvat inseamna rezolvat si nu aproare rezolvat.
Actionezi in concordanta cu obiectivele organizationale.
ah da, vei avea nevoie de capacitatea de-a executa mai multe activitati in acelasi timp (un mic multitasking), insa sa decizi care iti sunt prioritatiile si unde iti menti focusul si atentia.

Descrierea jobului

Planificarea agеndei dе lucru a managerului;
Participi lа intalniri imprеunа cu Management-ul, daca este necesar.
Asistаrеa Management-ului in activitаteа sa zilnica,
Cunoaste procedurile firmei, politicile acesteia si incearca implementarea lor in cadrul companiei.
Diverse analize de evaluare a Cash-Flow-ului, evaluare deptartamente, evaluare proiecte noi ori in derulare, etc..
Implementarea proiectelor noi in cadrul departamentelor.
Vei ajuta la sistematizarea Companiei si la implementarea procedurilor noi de lucru.
Redactarea ori mai bine spus verificarea diverselor documente, contracte de furnizare, etc..
Colectarea, analizarea si sintetizarea informatiilor necesare pentru intocmirea rapoartelor si situatiilor solicitate.
Organizarea si administrarea agendei zilnice de lucru a Managerului, la necesitate.
Participa la luarea deciziilor pentru derularea activitatii firmei in lipsa managerului.
Mentinerea unui flux comunicational interdepartamental si intradepartamental continuu si eficient.

Responsabilităţi
- gestionarea fluxului informaţional generat în interiorul companiei (întocmirea şi trimiterea către persoanele participante a ordinii de zi a şedinţelor, întocmirea proceselor verbale ale şedinţelor, redactarea şi trimiterea procedurilor şi a regulilor interne în conformitate cu normele interne ale companiei)
- coordonarea activităţilor de recrutare, selecţie şi integrare a personalului (anunţuri de recrutare, preselecţie candidaţi, organizarea interviurilor de selecţie, organizarea activităţii de întocmire a dosarului de angajare şi a actelor necesare pentru încheierea contractelor de muncă)
- coordonarea activităţii administrative la nivelul sediului şi a punctelor de lucru (urmărirea autorizaţiilor de funcţionare, a poliţelor de asigurare, a funcţionării la întreaga capacitate şi la maximum de siguranţă)
- oferă support pentru echipa logistică ocazional când activitatea o cere
- oferă support pentru echipa de la relaţii cu clienţii când activitatea o cere
- oferă support administrativ pentru echipa managerială a companiei când situaţia o cere
- la solicitarea echipei manageriale întocmeşte diverse studii de piaţă sau se ocupă de colectare de informaţii despre diverse subiecte de interes

BENEFICII SI AVANTAJE OFERITE:

Mediu de lucru profesionist, între prieteni
Program full-time și stabilitate pe termen lung
Posibilitatea de-a creste împreună cu noi

Tichete de masa in valoare de 15 lei pe zi (deci teoretic in 315 lei/luna)
1 zi de concediu in plus pe an la fiecare an vechime in companie;
Prima de casatorie sau nasterea unui copil;
Prima de 5% din suma salariul de incadrare pe ultimii 3 ani;
Al 13-lea salariul incepand cu al 4 an de vechime;
Tichete cadou de Pasti si de Craciun, daca compania este pe profit
Abonament de sanatate la Polisano

Suntem un Brand consacrat pe piață din România, un Brand născut în 2012 în mica dar frumoasa Cisnădioara, Sibiu.

Ideea noastră de bază era de a veni cu un produs inovator care să facă diferență și deasemenea să dea o mână de ajutor mediului. Desigur căutările noastre au fost răsplătite, astfel alături de “Super Partenerii Nostrii”, am reușit să dăm viață Produsului ECO-Logic, ECO-OEM Schwarz-Toner.

De-a lungul timpului oferind o soluții bine dezvoltate am început să creștem oferta gamei noastre de servici integrând mai multe departamente conexe printului.

Compania noastră este clădită pe departmente disctinte care sunt împărțite pe segmente bine structurate și consolidate oferind astfel Servicii de Grafică & Print – producție publicitară, Service-area echipamentelor de print și închirierea acestora, distribuția exclusivă pe teritoriul României al tonerelor brand Schwarz-Toner produs ECO-OEM, cât și diverse servicii adiacente legate de companiile înfrățite. Tindem și țintim încât să devenim cel mai bun ofertant pe segmentul nostru de piață, oferind soluțîi integrate, timp de răspuns rapid, soluțîi în proiecte speciale care aduc valoare cliențiilor noștri și le ușurează muncă de zi cu zi.

Angajăm oameni care au o dorință înnăscută de a lucra la capacitate maximă și de-a se dezvolta la locul de muncă și în viață. Aceștia sunt zâmbitori, pozitivi, inteligenți, bine intenționați și dispuși să învețe și să se dezlvolte continuu. Îi recompensăm în consecință cât este necesar și pe măsură. Rezultatul natural este că ne deservim cliențîi cât și angajați foarte bine și cu succes.

Compania noastră este complexă, cu multe sisteme mecanice, informatice și umane care lucrează simultan la procese continue. Succesul nostru depinde de comunicare, organizare rafinată, personal dedicat, echipamente alese riguros, control cu măsură conținuă, inovație, mentenata continuă a sistemului, marketing agresiv și măsurat, cât și atenția neobosită la detaliu.

Folosim instrumente eficiente de comunicare, conținu îmbunătățim și adaptăm sistemele noastre interne. Deși controlăm regulat și cu strictețe funcționalitatea Schwarz Gruppe Int, vom modifica imediat documentația dacă se poate îmbunătăți.

Cadrul nostru de lucru este professional, operațional, poate fi modificat și adaptat rapid. Încercăm așa să segmentăm responsabilitatiile în compartimente de experți cu pregătirea corespunzătoare.

Simplificăm prin proceduri și sistematizare, automatizare. În cazul deciziilor grele încercăm să ne adunăm și să decidem subiectiv, rapid și eficient. Ne străduim să avem utilaje de ultima generație, lucrăm curat, organizat, productiv și acționăm într-un segment foarte mare de piață.

Soluțiile noastre trebuie să fie profesionale, accesibile, inovatoare, impecabile, de calitate și rapide, oferind astfel servicii complexe care pe termen lung ne diferențiază de concurență.

Drept urmare dacă crezi că cele de mai sus iți surâd și te consideri deschis față de opotunitatea de-a te dezvolta alături de noi, te așteptăm cu brațele deschise.

Echipa Schwarz Gruppe Int

Expirat
Asistent Manager  -  S.C. SCHWARZ GRUPPE INT S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles