Publicat 19 Nov 2019 | Expiră 20 Dec 2019

Asistent Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-cunostinte in domeniul de secretariat
- operare Microsoft Office
-cunostinte avansate de limba engleza
-cunostinte limba franceza si germana reprezinta un avantaj
- cunostinte privind tehnicile de comunicare
- aptitudinea de a lucra redacta, corecta si analiza cu documente cu continuturi diverse
- ordonat, constiincios si metodic
- abilitati de comunicare eficienta
- spirit de initiativa
- usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- avantaj carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

-colectarea si difuzarea corespondentei
-achizitionarea protocolului, a rechizitelor si a consumabilelor de birou
-consult/arhivare si transmitere documente
-rezervare bilete avion, si hoteluri si masini de inchiriat
- conceperea de materiale vizuale diverse
- interfata de comunicare intre angajati si departamentul IT
- interfata de comunicare cu celelalte filiale la nevoie
-responsabil curatenie

Pfeiffer Vacuum is a technology group with over 3,200 employees and more than 30 locations around the world. We stand for reliable products, competent advice and first-class service. For more than 125 years, we have set standards in vacuum technology. An important milestone was the invention of the turbopump more than 60 years ago in our company. Apply now and make our success story yours too!

Expirat
Asistent Manager  -  PFEIFFER VACUUM ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles