de ani Fără Frică...

Publicat 12 Nov 2019 | Expiră 12 Dec 2019

Asistent Manager

1 post

Candidatul ideal

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:
Foarte bune abilitati organizatorice si atentie la detalii;
Buna capacitate de relationare si comunicare (orala si scrisa);
Rezistenta la stres si capacitate de a rezolva probleme;
Solicitudine si implicare;
Adaptabilitate la situatii noi si flexibilitate;
Initiativa si abilitati de “Problem solving”;
Harnicie si atitudine pozitiva;
Capacitatea de multitasking

Cunostinte si experienta profesionala:
Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
Cunostinde de limba germana constituie un mare avantaj;
Foarte bune cunostinte de utilizarea PC (Microsoft Office, Internet);
Experienta pe un post similar minim 2 ani.

Descrierea jobului

-Asigura activitatea de secretariat si activitatea de receptie, contribuind la buna desfasurare a activitatilor si proceselor din cadrul companiei;
-Ofera asistenta si suport Directorului General, pentru activitatile/sarcinile stabilite in fisa de post;
-Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita (posta, fax, email) in registrul de intrari-iesiri si o distribuie la compartimentele implicate;
-Preia si directioneaza apelurile telefonice;
-Centralizeaza toata corespondenta expediata, completeaza adresele, borderourile, impacheteaza coletele, inregistreaza plicurile trimise, utilizand diverse servicii, dupa solicitari si necesitate: prioripost, curierat rapid, posta normal;
-Asigura repartizarea informatiilor dinspre Top management catre toate departamentele firmei, precum si in sens invers;
-Realizeaza si mentine actiuni de relatii publice ce faciliteaza transmiterea corecta a mesajelor companiei catre public intern si extern;
-Monitorizeaza constant noutatile in presa nationala despre produsele si activitatile companiei (comunicate de presa, campanii de presa, conferinte de presa, interviuri, etc);
-Primeste persoanele din afara (clienti, parteneri de afaceri etc.), ii informeaza pe cei interesati despre sosirea acestora, dupa care conduce vizitatorii la persoanele respective, asigurand protocolul aferent;
-Elaboreaza si redacteaza documentele si rapoartele cerute de Directorul General;
-Organizeaza sedintele de lucru;
-Organizeaza deplasarile in interes de serviciu pentru Top managementul firmei: intocmeste fax/mail de rezervare cazare/masa si transport, asigura documentele si materialele necesare pentru deplasare, mentine legarura cu furnizorii de servicii (cazare/masa si transport);
-Intocmeste si propune spre aprobare comanda pentru rechizite, consumabile de birou si materiale pentru protocol;
-Participa la organizarea evenimentelor din cadrul firmei.

Oferta de colaborare:
-Pachet salarial motivant;
-Beneficiaza de facilitatile oferite de OUG 114/2019;
-Tichete de masa;
-Contract de munca pe perioada nedeterminata;
-Laptop si telefon;

Brikston has been operating for 45 years in the bricks manufacturing industry. Acting like a market challenger, we are searching for permanent improvements in customer service, product development and employee satisfaction. Our company values are Attitude, Performance, Team, Courage, Respect and Dynamism. We are market leaders of evolution, transformation and performance. We succeed because we aim high and we do everything to reach our goals. We succeed because we rely on the dedication and contribution of each of us. We succeed because we dare to think differently. We succeed because we are one step ahead and we adapt very fast. We succeed because we cherish the past, the future and everything is surrounding us. Our goal is excelency!

Asistent Manager  -  BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles