Publicat 21 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 20 Nov 2019

ASISTENT MANAGER

1 post

Candidatul ideal

Te implici și....

Ajuți la planificarea întâlnirilor in echipă sau cu partenerii de afaceri;
Ești o persoană dinamică, perseverentă, organizată și orientată spre calitate;
Urmărești respectarea termenelor solicitate, oferi solutii și îți place să rezolvi problemele;
Ai abilitatea de a lucra sub presiune;
Deții foarte bune abilități de comunicare, ai spirit de echipă și orientare către client;

CERINȚE:

Experiență în domeniu;
Limbi străine: engleză și/sau germană;
Bună cunoastere a MS Office (World, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

Vei avea următoarele atribuții:

Intocmirea facturilor intercompanii pentru asistență administrativă pentru "Firma Nani" cu sediul in Germania;
Suport administrativ in Romania pentru echipele colaboratoare din România și Germania (călătorii, intâlniri, etc), Revizuirea și actualizarea paginii de Internet pentru soluții digitale și suport pentru prezentări și documentație;
Elaborarea si redactarea rapoartelor, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei;
Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat:
- asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail;
- actualizarea bazei de date;
- asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

Sunteti în contact zilnic cu directorul general din Germania și organizați activitățile de călătorie.

Nani Verladetechnik GmbH & Co. KG a fost înființată în 1993 și este încă o companie administrată de proprietar. Este un producător inovator german de echipamente de încărcare, usi industriale si tehnologii de ridicare.

Pentru informatii suplimentare sunați la numărul de telefon: +49 163 660 25 22

E-mail: personal@nani.de

ASISTENT MANAGER  -  Nani Verladetechnik GmbH & Co. KG

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles