Asistent Manager Transport

TBT EXPEDITIE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Abilitati de comunicare verbala si scrisa
Cunoastere limba engleza la nivel avansat, cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj ( franceza, italiana, germana, spaniola, etc.)
Studii superioare finalizate
Abilitati de organizare si planificare optima
Abilitati de recunoastere si definire a problemei
Foarte bune cunostiinte operare PC ( Word, Excel, Power Point, Outlook, etc. )
Persoana proactiva si organizata, atenta la detalii
Flexibilitate, capacitate ridicata de munca

Descrierea jobului

Centralizarea si procesarea comenzilor de transport
Monitorizarea transportului, de la incarcare pana la descarcare
Mentinerea relatiilor cu clientii si partenerii de transport din portofoliul companiei
Tinerea evidentelor privind valabilitatea documentelor partenerilor de transport
Evidenta scadentelor furnizori/clienti
Intocmirea dosarelor in vederea facturarii
Preluarea, directionarea si asigurarea rezolvarii apelurilor telefonice
Mentinerea evidentei documentelor primite prin curier/posta
Arhivarea/indosarierea documentelor aferente transporturilor efectuate

Oferta :
Salariu atractiv si motivant
Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala
Mediu de lucru dinamic, tanar si deschis
Alte beneficii

Specialized in goods transport, we are the solution to your logistical needs. With the help of a specialized and experienced team we offer transport solutions and consultancy in road transports for any type of goods and for any international destination.

Publicat 23 iun. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos