Publicat 06 Mai 2019 | Expiră 06 Iun 2019

Asistent manager tehnic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul care corespunde cerintelor:
Studii superioare absolvite
Experienta minim 3 ani pe un post similar
Limba engleza scris/vorbit
Limba germana scris/vorbit
Bune cunostinte de operare PC,MC,Office,Excel,Internet
Cunostinte tehnice in domeniul echipamentelor industriale, piese de schimb in domeniul petrochimic, alimentar, aviatie
Abilitati bune de relationare si comunicare
Persoana organizata, riguroasa,eficienta, punctuala,capabila sa prioriteze sarcinile si sa respecte termenele limita
Spirit de echipa, atitudine pozitiva,proactiva in gasirea de solutii si rezolvarea problemelor

Descrierea jobului

Derularea activitatii specifice de secretariat, evidenta si arhivare documente.
Preluarea si directionarea corespondentei: emaill, telefon, posta.
Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice de comert cu partenerii externi si interni:
oferte de pret, cereri de oferta externe/interne, cautarea de noi furnizori externi/interni in functie de cererile de oferta solicitate, comenzi externe/interne
Pastreaza in permanenta legatura cu partenerilor de afaceri, clienti/furnizori externi/interni prin emaill, telefon
Identifica produse din cataloage, fise tehnice, preturi
Intocmeste documentatii pentru licitatii
Efectueaza traduceri in si din limba engleza/germana pentru produsele comercializate

Agentie companie Austriaca,importator echipamente industriale si accesorii statii de carburanti

Expirat
Asistent manager tehnic  -  GIA Technology SRL