Asistent Manager Proiect - Constructii Civile si Industriale

ADMA GRUP AG SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor civile;
Atentie la detalii, organizare, responsabilitate;
Cunostinte bune Autocad si alte programe specifice;
Atitudine pozitiva si proactivitatea;
Dorinta de a invata si de a te perfectiona;
Bune abilitati de comunicare;
Cunostinte avansate MS Office;
Limba engleza - nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Studiaza si verifica documentatia proiectului;
Planifica executia lucrarilor impreuna cu managerul de proiect;
Se asigura de intocmirea graficului de executie detaliat;
Asigura planificarea valorica a productiei de realizat corelat cu graficul de executie;
Realizeaza eficient legatura dintre santier si compartimentele functionale ale societatii;
Se asigura de existenta contractelor cu furnizorii de materiale, subantreprenori, conform ofertei aprobate de AG/Beneficiar;
Solicita oferte si participa la alegerea subantreprenorilor si furnizorilor;
Negocierea contractelor cu subantreprenorii, coordonarea si supervizarea activităţii subantreprenorilor, pentru eficientizarea activitatii, aprobarea situatiilor de lucrari ale acestora ;
Intocmeste situatiile de lucrari pe baza preturilor unitare ofertate si a cantitatilor realizate;
Asigura urmarirea, din punct de vedere fizic si financiar, a contractelor de subantrepriza;
Stabileste impreuna cu managerul de proiect cantitatile de lucrari suplimentare si intocmeste documentele necesare avizarii acestora de catre beneficiarul proiectului;
Realizeaza administrarea proiectului (intocmirea de adrese; comunicari cu AG/beneficiarul lucrarii);
Se preocupa permanent pentru identificarea de noi subantreprenori;
Administreaza baza de date a subantreprenorilor (actualizare, completare);
Asigură suportul necesar în gestionarea proceselor de recrutare pentru santier;
Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii;
Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.

Beneficii:

Proiecte de mare anvergura
Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti
Pachet de instrumente de lucru performante (telefon, laptop, tableta)
Mediu de lucru dinamic

Localizată in Bucureşti, ADMA Grup şi-a construit un nume, incă din anul 2005, printre companiile de design interior si exterior, astfel incât principala prioritate şi misiunea companiei este de a oferi beneficiarilor pachete integrate de servicii pentru designul interior şi exterior la cele mai înalte standarde.

Implicarea, dedicaţia, corectitudinea şi eficienţa sunt cuvintele cheie atunci când vine vorba de modul în care ne apropiem de un proiect, în scopul de a satisface exigenţele beneficiarilor cu privire la termenii de execuţie si calitatea lucrărilor.

ADMA Grup a demonstrat că poate fi un partener de incredere, menţinând o puternică colaborare cu constructorii de top lideri pe piaţa locală de construcţii.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022