Publicat 15 Feb 2019 | Reactualizat 17 Mar 2019 | Expiră 18 Mar 2019

Asistent Manager Logistică

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare economice sau tehnice

Cunoștințe:
➢ Specificul achizițiilor – nivel avansat
➢ Managementul relației cu furnizorii – nivel avansat
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limbi străine – limba engleză nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența anterioară într-un post similar de minim 2 ani

Aptitudini:
➢ abilități de comunicare, spirit de lucru în echipă
➢ capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activității
➢ persoană cu simț ridicat al responsabilității și conștiincioasă orientată către îndeplinirea sarcinilor și a obținerii rezultatelor
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație și atenție la detalii

Descrierea jobului

➢ Trimite comenzi către furnizori interni și externi
➢ Verifică corectitudinea procesării comenzilor de către furnizori
➢ Corespondează cu toți furnizorii referitor la comenzile trimise
➢ Organizează transportul produselor comandate
➢ Urmărește statusul livrării produselor comandate
➢ Verifică recepția și livrarea cantitativă a produselor
➢ Întocmește formalitățile vamale pentru marfa comandată
➢ Gestionează contractele încheiate de societate cu terții
➢ Participă la inventarele periodice
➢ Transmite oferte către potențiali clienți
➢ Înregistrează date specifice activității în softurile pe care le folosește compania

MEDIST Imaging&POC, firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, Atmos, Biegler, Carefusion-BD, ImaCor, Leica Microsystems, Mortara, Q-Core, ThermoFisher Scientific, Wevosys, Zoll.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Expirat
Asistent Manager Logistică  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL