Publicat 20 Iun 2018 | Reactualizat 20 Iul 2018 | Expiră 21 Iul 2018

Asistent manager logistică

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare tehnice sau economice

Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Managementul relației cu furnizorii – nivel avansat
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limbi străine – limba engleză nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența anterioară într-un post similar de minim 2 ani

Aptitudini:
➢ abilități de comunicare și negociere
➢ capacitate analitică ridicată
➢ capacitate de a derula proiecte pe cont propriu
➢ organizare
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Lucrează în cadrul Compartimentului Service sub directa îndrumare a Managerului de Service
➢ Acordă suport logistic inginerilor de service pentru organizarea activității de service
➢ Acordă suport logistic pentru compartimentul vânzări contracte de service
➢ Întreține baza de date de echipamente instalate la clienții companiei
➢ Ține legătura cu furnizorii de echipamente din portoliul companiei pentru evidența bazei de date de echipamente instalate la clienți
➢ Înregistrează date specifice activității de logistică de service în softurile pe care le folosește compania

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, BD-Carefusion, Mortara, ThermoFisher Scientific, SLE, Atmos, ImaCor, Biegler, Q-Core, Telemis. Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Expirat
Asistent manager logistică  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL