Asistent Manager Hotel

ATRIUM HOTELS - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Activitatea se va desfasura in mai multe zone ale țării însă predominant in Predeal motiv pentru care avem nevoie de un candidat cu disponibilitatea și dorința foarte mare de a lucra. Deplasarile se fac de mai multe ori pe luna între locații in tara, uneori si deplasări in afara țării.

Descrierea jobului

Cerinte:
Experiența in domeniul turismului/reprezintă un mare avantaj însă nu obligatoriu
Permis de conducere categoria B obligatoriu întrucât este și munca de teren nu doar office
Cunoștințe in limba engleză nivel avansat obligatoriu
Deține bune cunosotinte in operarea PC (Microsoft Office, Internet) cerința obligatorie
Disponibilitate mare la deplasări prin tara ca urmare nu o sa fie un program fix.
Ești Prezentabil si Ai bune abilitati de comunicare si prezentare
Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling
Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid și ai disponibilitatea si capacitatea de a învață repede
Seriozitate și responsabilitate;
Ai domiciliu stabil in Zona Valea Prahovei sau Brasov

Descrierea jobului:
Ajuta in formularea si dezvoltarea startegiei de marketing si vanzari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi. Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate
Asista in Negocierea cu furnizorii si Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari Asista la Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelurilor
Tine legătura cu directorii de locații pentru situații legate de plati, grad de ocupare, probleme operaționale si tranmite mai departe către directorul general.
Deplasarea pentru depunere,ridicare si obținere avize la instituțiile statului

Descrierea companiei
Lant hotelier romanesc cu mai multe locatii in tara.

Publicat 29 nov. 2021 Reactualizat 27 dec. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos