Asistent Manager departament de proiectare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Candidatul ideal trebuie să fie și să rămână Om cu energie pozitivă și creativă, cu focusul pe soluționarea provocărilor și neprevăzutelor;
- Permis categ. B este obligatoriu, disponibilitate la deplasări;
- Să manifeste pasiune și responsabilitate față de meserie;
- Sa fie absolvent de studii universitare;
- Să cunoască și să utilizeze cu ușurință programele Microsoft Office, Adobe Acrobat;
- Faci față unui mediu de lucru dinamic;
- Te descurci să lucrezi singur dar în același timp colaborezi foarte bine cu colegii de echipă;
- Lucrezi bine pe bază de feedback, fie el și negativ – constructiv;
- Ești bine organizat/ă și te educi constant;
- Îți place să iei inițiativă și acorzi atenție detaliilor mai greu de observat;
- Ne propui idei, vezi unde avem loc să îmbunătățim și ai impact pe orice proiect lucrezi;
- Ești conștient/ă că nu este nimic mai rău decât să stai pe loc, și astfel cauți constant modalități de a-ți dezvolta abilitățile;

Descrierea jobului

-Întocmirea rapoartelor zilnice și săptămânale de evidență a progresului privind statusul proiectelor – ține evidența termenelor de proiectare și lanifica calendarul proiectelor;
- Urmărește progresul și îndeplinirea obiectivelor colegilor;
- Închiderea proiectelor, aranjarea și verificarea acestora conform normativelor în vigoare ( H.G. 907), spre a fi verificate și predate;
- Livrarea proiectelor către verificatorii de proiecte;
- Depunerea documentațiilor de avize și ridicarea avizelor;
- Rapoarte privind evoluția avizelor;
- Înregistrează, distribuie și ține corespondența cu avizatorii / proiectanții / verificatorii de proiecte;
- Oferă suport colegilor în îndeplinirea activităților zilnice;
- Asigură achizițiile administrative;
Ce oferim noi:
-Garanția că toate ideile tale vor fi luate în calcul, că îți vom primi cu căldură sugestiile și vom aplica ceea ce considerăm util;
-2 săptămâni de training, în care să explicăm modul de funcționare, dinamica serviciilor pe care societatea le prestează, etapele și procedurile aplicabile și cu utilitate în domeniul nostru de activitate;
-Acces la o multitudine de informații legate de teme diverse, utile în orice mediu de afaceri;
-Un job dinamic, care implică atât stat pe scaun la birou cât și numeroase deplasări atât în orașul Iași, cât și în toată țara.

Atelierul de proiectare DBI PROIECT, este administrat de societatea S.C. DBI TEAM S.R.L. care a fost înființată în anul 2007 și este o societate cu capital privat românesc. Echipa noastra este tânără, dinamică, ambițioasă și reușim să fim între liderii domeniului de proiectare folosind cele mai noi softuri și solutii constructive de ultimă generație. Având proiecte atât în țară cat și în afara țării avem ocazia să interacționăm cu ingineri din diferite zone ale lumii, acumulând astfel experiență. Compania noastră oferă servicii complete de proiectare generală, începând de la obținerea Certificatului de Urbanism, întocmirea și depunerea documentațiilor pentru obținerea avizelor, întocmirea Documentație Tehnice pentru obținea Autorizației de Construire, întocmirea Proiectului Tehnic și detalii de execuție, dar și urmărirea evoluției lucrărilor, atât din punct de vedere tehnic, cât și financiar. Obiectivul principal al companiei este asigurarea unui proiect complet și corect. Domeniile aprofundate ale companiei sunt proiectarea generală pentru construcții civile, construcții industriale, construcțiile hidrotehnice și hidro-edilitare.

Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos