Publicat 11 Feb 2021 | Reactualizat 11 Mar 2021 | Expiră 14 Mar 2021

Asistent manager (cu cunostinte de contabilitate si HR)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunostinte bune operare PC – Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte de contabilitate primara si resurse umane;
  • Cunoastere temeinica a limbii romane;
  • Cunoasterea limbii engleza scris/vorbit – nivel avansat (o parte a interviului va fi in limba engleza);
  • Experienta pe un post similar minim trei ani;
  • Capacitate de organizare si concentrare pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
  • Responsabilitate, corectitudine si seriozitate;
  • Spirit de observatie, atentie la detalii;
  • Dorinta de a invata lucruri noi si de a evolua.

Descrierea jobului

Managementul documentelor companiei (sortare, arhivare, pastrarea evidentei, securizarea informatiilor cu caracter confidential);
Pastrarea si actualizarea evidentei obiectelor de inventar si a mijloacelor fixe;
Coordonarea activitatii de evidenta a prezentei personalului (pontajul zilnic si la final de luna, concedii, invoiri, ore suplimentare, delegatii);
Rezervari bilete de avion, cazare, pregatirea documentelor pentru obtinerea vizelor de calatorie, ordine de deplasare, programari diverse;
Activitati de contabilitate primara (inregistrare si emitere facturi, stocuri, registru de casa, plati on line, deconturi etc);
Traduceri, elaborarea si redactarea documentelor cerute de management;
Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele companiei in vederea desfasurarii in conditii optime a activitatii.

Beneficii:
Salariu competitiv;
Tichete de masa;
Asigurare medicala privata;
Bonusuri;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Sansa de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica, dornica de afirmare si progres.

DALIAN AUTOTECH ENGINEERING SRL este locata in Sibiu si face parte din grupul DALIAN AUTO-TECH INCORPORATED CORPORATION CHINA. Fondată în octombrie 1990, ca o companie de înaltă tehnologie specializată în principal în planificarea, proiectarea, fabricarea și integrarea Body In White, Dalian Auto este numarul 1 in Asia in sectorul automotive BIW si are o relatie de cooperare si colaborare cu producatori de automobile din intreaga lume ( Coreea, Japonia, SUA, Germania, India etc). Proiectele sale ajung in fabricile marilor producatori de automobile precum BMW, VW GROUP sau DAIMLER.

Prin deschiderea companiei in Sibiu acum doi ani de zile s-a dorit extinderea activitatii in Europa de Est urmarind o dezvoltare continua atat in proiectarea cat si in productia elementelor din sectorul auto.

Website: http://www.dlautotech.com

Expirat
Asistent manager (cu cunostinte de contabilitate si HR)  -  DALIAN AUTOTECH ENGINEERING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles