Publicat 09 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Asistent Manager - Contabilitate Primara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Persoana organizata, atenta la detalii, autodidacta.

• Minim 2 ani experienta in contabilitate primara / achizitii / office management

• Limba engleza nivel mediu

• Constituie un avantaj studii finalizate in domeniul economic

Descrierea jobului

Facturare / Contabilitate:

- evidente contabile primare

- urmarirea soldurilor clientilor si furnizorilor

- inregistrarea facturilor de achizitie marfa, servicii, bunuri

- evidenta si gestiunea stocurilor (note intrare-receptie, fise magazie, bonuri consum)

- inregistrare/verificare extrase cont banca lei si valuta, registru de casa in lei si valuta (deconturi)

- intocmirea de facturi, bonuri de casa, avize de insotire a marfii

- pontaje personal

- actualizari articole, preturi, caracteristici

- intocmire AWB pentru expeditiile prin colete,

- inregistrarea cu acuratete de informatii in sisteme de raportare ( statistica, rapoarte vamale, etc.)

Procesare comenzi site:

- proceseaza comenzi primite pe site, telefonic sau prin e-mail

- urmareste livrarile produselor expediate utilizand interfata firmei de curierat

- ofera clientilor informatii despre produsele comercializate

• Asigura managementul activitatilor ce tin de buna functionare a biroului

• Gestioneaza relatia cu banca si trezoreria;

• Realizeaza, urmareste si actualizeaza cash-flow-ul;

• Urmareste clientii restanti, emite facturi clienti conform contract sau comanda;

• Situatie furnizori

• Intocmeste nir-uri, bonuri de consum si tine evidenta stocurilor

• Efectueaza comenzi catre furnizorii externi cu indrumarea managerului

• Preluarea de comenzi telefonice / email de la clienti

• Organizeaza livrarea comenzilor catre clienti, prin curier sau ridicare de la showroom.

• Intocmeste contracte/ avize/ facturi

• Asigura evidenta platilor si urmareste situatia datoriilor fata de bugetul statului, bugetele locale, furnizori si salariati;

• Preia apelurile/vizitatorii si indeplineste formalitatile de protocol.

• Intocmeste necesarul de achizitii consumabile/birotica si urmareste plata furnizorilor de utilitati

• Gestioneaza si arhiveaza contractele de furnizori si de clienti;

• Intocmeste si verifica deconturile angajatilor;

• Tine evidenta concediilor angajatilor, comanda tichete de masa.

• Mentine relatia cu firmele externalizate de contabilitate, HR, SSM si medicina muncii;

Beneneficii :

• Mediu de lucru relaxat, colectiv tanar, dinamic si dornic de afimare.

• Traininguri in domenii conexe, in functie de interesele de dezvoltare profesionala/personala

• Salariu atractiv cu bonusare in functie de proactivitate si valoarea adaugata;

• Posibilitate unui program de lucru flexibil;

Taste Crafters a apărut pentru a contribui la cresterea nivelului industriei cafelei si a ceaiului de calitate. Suntem inainte de toate un furnizor de solutii, doar apoi echipamente si servicii. Am selectionat cu atentie o gamă limitata de echipamente și accesorii inovative pentru extracția cafelei si prepararea ceaiului.

Ne place sa invatam zi de zi si sa transmitem cunostintele si experienta noastra clientilor si partenerilor. Suntem importatori si distribuitori ale unor marci de inalta calitate si inovatie, de la producatori de espressoare ( DALLA CORTE, ALPHA DOMINCHE, XLVI, QUICK MILL), rasnite COMPAK, accesorii (FINUM, CAFFLANO, ESPRO), ceaiuri si infuzii de ierburi organice SOLARIS, cafea prajita artizanal CAFFE ITALIA, suplimente de minerale pentru apa THIRD WAVE WATER.

Expirat
Asistent Manager - Contabilitate Primara  -  TASTE CRAFTERS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles