Asistent manager back office

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Abilitati de structurare a informatiei
-Orientare catre detalii si oferire de solutii
-Persoana organizata
-Capacitate de concentrare si de a duce sarcinile la capat
-Cunostinte de cercetare a informatiei folosind canalele online si telefonul
-Experienta in Excel: constituie avantaj
-Dorinta de imbunatatire continua
-Cunostinte SOCIAL MEDIA,constituie un avantaj.

Descrierea jobului

interactiunea cu clientii business, identificarea nevoilor, consilierea si comunicarea cu acestia;
- dezvoltarea relatiilor cu clientii top, gestionarea bazelor existente si identificarea de noi clienti;
- atragerea clientilor noi in portofoliu prin activitati specifice: hunting, recomandari, etc.;
- urmarirea evolutiei fiecarui cont in sensul de a propune in permanenta cele mai potrivite solutii de comunicare;
- furnizarea informatiilor necesare despre functionarea si utilizarea produselor si serviciilor;
- verificarea integritatii, completarea contractului si a actelor aditionale
- realizarea analizelor de vanzari si a rapoartelor.
Contactarea periodica a clientilor cu scopul fidelizarii;
Intretinerea gradului de satisfactie al clientilor prin calitatea serviciilor oferite;
Oferirea de suport pe tot parcursul colaborarii cu clientii din portofoliu;
Desfasurarea activitatii la sediul companiei;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Actualizare continua a bazei de date
-Campanii de marketing (website, google, facebook, etc) catre clienti si furnizori
-Participa cu sugestii in campanii de marketing si aplica etapele stabilite
-Actualizare website, cand se aplica

SC Daxi Cleaning companie infiintata in anul 2003,cu actionariat romanesc 100%,un jucator important pe piata distributiei de produse pentru curatenie,menaj si cosmetice .Cu un portofoliu de peste 2000 articole importate din EUROPA si ASIA,cu o prezenta importanta in retelele nationale de profil Leroy Merlin,Carrefour,Cora,Praktiker, si Supeco,in fiecare an cu o cifra de afacere in crestere se poate numi ofirma de traditie in domeniu.
Suntem importatori directi la 90% din gama de produse pe care o comercializam.
In ceea ce priveste gama de detergenti (casnici si profesionali) dar si produsele cosmetice,suntem importatori exclusivi pe Romania, ceea ce ne confera avantajul unor preturi competitive.
Publicat 15 nov. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos