Asistent Logistica

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare.
  • Experiență profesională de peste 3 ani, experiența în domeniul logistic este un plus.
  • Abilități de operare pe calculator.
  • Gândire logică si abilități organizatorice.
  • Atenție la detalii și capacitate de prioritizare.
  • Abilități de comunicare și relaționare bine dezvoltate.
  • Deschidere pentru a învăța lucruri noi.

Descrierea jobului

Responsabilităţi
  • Asigură efectuarea comenzilor de transport marfă și gestionează facturile transportatorilor și anexele aferente.
  • Asigură transmiterea în scris (e-mail) a informațiilor privind planificarea transportului către toate persoanele implicate.
  • Întocmește rapoarte specifice activității logistice.
  • Asigură întocmirea și arhivarea documentelor logistice.
  • Transmite si urmareste documentatia necesara catre toate departarmentele implicate in proces.
  • Ofera suport echipei de vanzari cu situatia comenzilor in curs de livrare.
  • Corespondeaza cu furnizorii externi si interni pe segmentul termene de livrare
  • Primeşte si verifica documentele comerciale de insotire a marfii de la furnizorul extern/intern: CMR, factura comerciala, certificat de calitate, etc
  • Distribuie documentele comerciale catre departamentele interesate: contabilitate, depozite.
  • Deruleaza operatiunile de export direct si indirect impreuna cu Managerul de Logistica
  • Emite documente comerciale pentru clientii externi sub supravegherea Managerul de Logistica
  • Obtine abilitarile de Import a produselor comercializate de companie de origine non-UE
  • Pregateste si expediaza corespondenta departamentului catre destinatiile interne si externe.
  • Claseaza si arhiveaza documentele departamentului.
Beneficii
  • Pachet salarial motivant;
  • Pachet beneficii (tichete de masa, asigurare sanatate etc.);
  • Bonusuri in functie de performanta;
  • Indrumare si instruire pe tot parcursul activitatii;
  • Atmosfera de lucru placuta, mediu de lucru dinamic si profesionist;
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala;

Gradinariu is a Romanian group of companies offering professional solutions and equipments for sanitation, waste management, emergency situations, construction and agriculture. Our product range targets both municipalities and private companies as well.

With an experience of more than 25 years, we are recognised as one of the top leaders on the market. We deliver more than 500 equipments per year consisting of complex solutions and technologies for a large variety of professional applications. With 2 production sites, a strong after-sales service and a growing team of professionals we are the trusted partner for most of the European brands in all business areas.

Please visit us for more details at www.gradinariu.ro or on Facebook at GradinariuImportExport.

Publicat 20 apr. 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos