ASISTENT LOGISTICA - Referent import export (Otopeni)

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Cunoasterea limbii engleze si a limbii ruse, la un nivel : mediu cerinta obligatorie ! ( nivel avansat constituie un avantaj)
- Deschis, motivat, dispus să învețe;
- Disponibilitatea de a se integra în sistemele și conceptele de rulare;
- Bune abilitati utilizare Microsof Office (Word, Excel);
- Abilitati organizatorice, dе lucru in echipa, rezistenta la stres;
- Capacitate dе analiza si sinteza;
- Abilitati dе prezentare, comunicare, coordonare;
- Spirit analitic, tenacitate, orientare pe rezultat.

Descrierea jobului

1. Asigură relaţia cu furnizorii externi de import-export
Analizează şi asigură implementarea procedurilor de lucru
Reprezintă firma în relaţia cu furnizorii externi

2. Efectueaza operaţiunile logistice ale firmei
Asigură logistica în relaţiile companiei cu alte firme
Asigura livrarea in bune conditii a transporturilor interne si externe catre/de la furnizori,
Asigura relatia directa cu firmele de transport si casele de expeditii
Asigură respectarea regulilor de întocmire a documentelor specifice marfii

3. Organizare operaţiunile vamale
Organizează operaţiunile vamale
Asigură relaţia cu organele vamale, comisionari vamali şi firme de transport
Asigură documentatia necesara vamuirii marfii

4. Efectueaza programarea descarcarilor de marfa ale companiei
Asigură relatia directa dintre departamenul de achizitii, transportator , furnizori si depozit in vederea programarilor descarcarilor de marfa
Analizează şi asigură implementarea procedurilor de programare a descarcarilor de marfa Intocmeste NIR aferent fiecarei descarcari de marfa, pentru receptionarea acesteia
Elaborează un raport de urmărirea a descarcarilor de marfă si probleme aparute in procesul de avizare a livrarilor si cel de descarcare

Beneficii oferite
- Realizare profesională şi materială pe termen lung, în cadrul unei echipe tinere si performante;
- Pachet salarial atractiv
- Bonuri de masa

Bem Retail Group suntem o companie in plina expansiune, cu un colectiv sudat in care fiecare persoană îsi are locul său important pentru atingerea performanțelor dorite. Compania Bem Retail Group S.R.L., importator de produse diverse din gama sculelor electrice, gradinarit, pompe de apa, produse sanitare,consumabile. Avem o experienta de 20 de ani in R. Moldova,Ucraina,Bulgaria si activam in Romania de 6 ani. Importam si comercializam in regim en-gross prin intermediul retelei noastre de distributie. Societatea care pana in prezent a inregistrat cresteri constante ale cifrei de afaceri.

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos