Asistent logistica - Jilava/Berceni

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Experienta in logistica minim 1 an
  • Orientare catre obtinerea de rezultate si eficienta
  • Abilitati foarte bune de organizare si planificare
  • Munca in echipa

Descrierea jobului

  • Coordonarea logisticii marfii in cadrul firmei
  • Negociere si angajare transportatori
  • Planificarea intrarilor si iesirilor de marfa
  • Programarea graficului de livrari (functie de deadline-uri clienti, timpi de acces la platforme logistice, activitati interne de pregatire a marfii)
  • Completare AWB-uri, inregistrarea livrarilor in sistemele online logistice ale curierilor, platformelor logistice, programare incarcari/descarcari
  • Eficientizarea costurilor logistice
  • Gestionare intrari-iesiri paleti

Beneficii:
  • Bonuri de masa
  • Transport gratuit
  • Zi libera de ziua de nastere.

Suntem o companie producatoare de mobila tapitata, fondata în 2001. Compania a acumulat in aceasta perioada o experienta considerabila în sfera productiei si a satisfacerii nevoilor clientilor.
Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos