Publicat 20 Mar 2017 | Reactualizat 27 Mar 2017 | Expiră 30 Mar 2017

ASISTENT LOGISTICA - BUCURESTI (per. det. - 2 ani )

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii medii (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare
• Bune abilitati de lucru cu pachetul MS Office
• Fire analitica, abilitati bune de lucru cu cifre
• Orientare spre rezultate
• Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor
• Persoana organizata, responsabil

Descrierea jobului

- Intocmirea listelor de picking in baza comenzilor sosite
- Intocmirea listelor de livrare in functie de data de livrare si de transportator astfel incat sa ajunga la destinatie la data solicitata de client
- Intocmirea AWB-urilor si finalizarea borderourilor aferente livrarilor zilnice; Impreuna cu seful de depozit reverifica numarul de colete si lipeste awb-urile
- Operarea comenzilor in sistemul de gestiune WMS
- Tiparirea etichetele de orice natura (etichete de produs, de palet; de livrare)
- Mentine legatura in permanenta cu firma de curierat

Punct de lucru- CEFIN (asigurarea transport cu microbuzul companiei de la statia de metrou preciziei)
Postul este pe o perioada determinata de 2 ani de zile cu posibilitatea de prelungire.

Professional Brand Marketing & Distribution este lider pe piata produselor profesionale pentru saloanele de infrumusetare avand o experienta in acest domeniu de 23 de ani in Romania. Distribuim şi promovam branduri profesionale de prestigiu precum: Wella Professionals, Londa Professional, Sebastian Professional, Nioxin, System Professional, Repechage, Rica, Naturys, Jessica.

Expirat
ASISTENT LOGISTICA - BUCURESTI (per. det. - 2 ani )  -  PROFESSIONAL BRANDS MARKETING & DISTRIBUTION SRL