Asistent IT de proiecte in domeniul medical (limba germana)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul tau:
• Ai o diplomă universitară în științe medicale sau infirmiere, tehnologia informației, matematica, statistica sau domenii conexe.
• Cunoașterea științelor naturii vă face mai ușor să vă familiarizați cu problemele medico-tehnice din oncologie.
• Ați câștigat deja experiență în implementarea statisticilor și analizelor de date sau sunteți interesat să vă familiarizați cu acest subiect.
• În mod ideal, aveți o înțelegere de bază a hardware-ului computerului, a sistemelor de operare și a aplicațiilor.
• Sunteți interesat de o activitate de coordonare în achiziționarea, evaluarea și pregătirea datelor și accentul dvs. este pe optimizarea proceselor.
• Sunteți caracterizat de un mod de lucru analitic, structurat, independent.
• Pe lângă mentalitatea ta practică, convingi cu o înțelegere puternică a proceselor.
• Îți place să lucrezi într-o echipă dinamică
• Sunteți familiarizat cu MS Office, în special Word și PowerPoint
• Cunoașterea creării de macrocomenzi cu VBA în Excel vă permite să începeți rapid.
• Tratarea cu încredere a datelor sensibile este o chestiune firească pentru dvs.
• Abilitățile bune de engleză sau/și germană completează profilul dvs.

Descrierea jobului

Sarcinile tale:

• În această funcție de interfață, lucrați îndeaproape cu managerul de proiect și susțineți analiza și evaluarea datelor.
• Pregătiți datele pentru procesele ulterioare și le întrețineți continuu.
• Vă asigurați că datele și informațiile primite sunt procesate corect.
• Sprijiniți în mod activ managerul de proiect și echipa de proiect în dezvoltarea diferitelor proiecte IT.
• Sunteți implicat activ în crearea de statistici, evaluări și rapoarte.
• Comunicați îndeaproape cu departamentele implicate.
• Lucrați la digitalizarea proceselor și documentelor și sunteți implicat activ în proiecte de optimizare a proceselor.
• Asigurarea calității și controlul diferitelor aplicații fac la fel de mult o parte din domeniul lor de responsabilitate, precum suportul în documentația procesului.

Descrierea companiei

Noi oferim:
• Training specializat, sarcini interesante, căi scurte de luare a deciziilor și un grad ridicat de responsabilitate personală într-un mediu de lucru modern, cu ore de lucru flexibile
• Oportunități excelente de carieră și dezvoltare într-o companie internațională
• Remunerație atractivă, inclusiv o varietate de avantaje, cum ar fi cursurile de limbi străine
• O cultură corporatista care încurajează dezvoltarea personală și profesională continuă.
• O locatie centrala cu locuri de parcare gratuite la clădirea de birouri situată în Cluj

Sănătatea nu este o coincidență! Munca noastra este obiectivul de a îmbunătăți îngrijirea pacienților cu cancer. În acest scop, promovăm structuri interdisciplinare de aprovizionare și facem calitatea procesului și a rezultatelor măsurabilă. Îți place mediul de lucru în care sănătatea joacă un rol important, îți place să te înconjori de oameni orientați spre soluții, care au un „ochi pentru detalii” și vor să își asume responsabilitatea?
Cauți un angajator care să promoveze potențialul și să îți ofere perspective profesionale?
Îți așteptăm CV-ul!
Publicat 24 nov. 2021 Reactualizat 24 dec. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos