Publicat 02 Oct 2008 | Expiră 02 Nov 2008

Asistent in departamentul financiar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Studii economice ar constitui un avantaj ;
- Experienta minim 1 an pe un post similar - in domeniul financiar - contabil;
-cunostinte de limba engleza ;
- Cunostinte operare calculator:
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii
- persoana proactiva si open-minded ;

Descrierea jobului

Ajuta persoana responsabila cu :
- Mentinerea relatiilor cu bancile pentru obtinerea informatiilor necesare platilor si efectuarea de tranzactii diverse;
- Intocmire si evidenta bilete la ordin, CEC-uri,
-configurarea si rularea rapoartelor necesare monitorizarii lunare a situatiei financiare a firmei;
- Intocmirea scrisorilor de garantie bancara de participare la licitatii si buna executie a contractelor comerciale;
- Intocmirea, transmiterea si evidenta platilor in lei (in sistem OP si Multicash) si a platilor in valuta;
- Constituirea depozitelor bancare in diferite valute.
- Urmarirea contractelor incheiate cu institutiile de credit si furnizarea de informatii conform cu clauzele prevazute in aceste contracte;
- Evidenta furnizorilor (interni, externi) pe tipuri in ce priveste: urmarire solduri scadente in functie de conditiile comerciale, intocmire fise furnizori, evidenta facturilor primite si tinerea evidentei privind aprobarea lor si transmiterea in contabilitate, confirmari de sold, configurarea si rularea de rapoarte.
- Verificarea si solutionarea diferentelor aparute intre financiar si contabilitate (ex. solduri debitoare furnizor).

Descrierea companiei

grup de firme portughez

Expirat
Asistent in departamentul financiar  -  Martifer Constructii SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles