Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 02 Feb 2019 | Expiră 03 Feb 2019

Asistent Import

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te invitam sa te alaturi echipei AX PERPETUUM , in calitate de: Asistent Import

Ne dorim sa :

  • Ai experienta in munca administrativa, import, transport
  • Ai abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa
  • Fii rezistent/a la munca sub stress
  • Fii o persoana responsabila, organizata, integra, orientata catre atingerea obiectivelor
  • Ai bune abilitati organizatorice si sa rezolvi problemele cu rapiditate
  • Ai minime cunostinte de comert exterior, transport international de marfuri, conditii livrare, conditii plata
  • Ai cunostiinte de operare PC (pachet Office)
  • Cunosti limba engleza la nivel cel putin mediu

Descrierea jobului

Ne dorim sa contribui la succesul companiei prin:

  • Stabilirea si intretinerea relatiei cu funizorii de produse din portofoliu;
  • Trimiterea comenzilor, pe email, la furnizori;
  • Participarea la receptia scriptica si faptica a marfii;
  • Informarea Departamentului Logistica cu privire la data sosirii marfii din import in vederea pregatirii descarcarii;
  • Solutionarea neconcordantelor aparute la receptia fizica a marfii;
  • Organizarea activitatii de transport a marfii;
  • Realizarea grupajelor de marfa si stabilirea rutelor de incarcare;
  • Identificarea si contactarea transportatorilor externi; incheierea de contracte cu acestia;
  • Solutionarea problemelor aparute pe timpul transportului, care tin de compania Ax Perpetuum;
  • Realizarea vamuirii marfii achizitionate de la furnizorii din afara UE.

Ce iti oferim:
  • pachet salarial atractiv;
  • posibilitatea de a-ti consolida si dezvolta cariera intr-un mediu de lucru placut, dinamic, profesionist, in cadrul unei echipe tinere si motivate;
  • instruire constanta;
  • decontarea abonamentului CTP-Cluj;
  • bonuri de masa.
Te invitam, sa explorezi online lumea Perpetuum ( perpetuum.ro) si sa-ti faci o idee despre ceea ce facem.

Daca ti-am trezit interesul, trimite-ne CV-ul tau ! Abia asteptam sa te cunoastem!

Perpetuum si-a dezvoltat timp de 20 ani expertiza in PARDOSELI (mocheta, parchet, covoare, linoleum si covor PVC, accesorii, podele de exterior, gazon sintetic, gresie & faianta) si TEXTILE (perdele, draperii, tapiterii, lenjerii de pat, prosoape si halate, fete de masa). Pe langa produsele pentru amenajarea modului de viata, fie el profesional (HORECA, birouri, etc.) sau rezidential (apartamente si case private), Perpetuum asigura SERVICII de consultanta, montaj, cusut, transport.

Expirat
Asistent Import  -  SC AX PERPETUUM IMPEX SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles