Asistent Imagistica medicala

Clinica Sante - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Minim 6 luni experienta pe un post similar ca asistent medical radiologie si imagistica medicala;
• Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
• Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
• Cunostinte medii de operare PC;
• Cunostinte privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical radiologie si imagistica;
• Scoala postliceala sanitara finalizata – specialitatea radiologie si imagistica, Autorizatie de libera practica / Certificat de Membru OAMMR;
• Asigurare de raspundere civila pentru prejudicii cauzate prin actul medical (malpraxis) - incheiata anual, in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare.

Descrierea jobului

• Efectueaza proceduri specifice de radiologie si imagistica (radiologie strandard, mamografie, CT, RMN) la recomadarea medicului;
• Asista medicul la examenele radiologice si de imagistica;
• Pregateste si pozitioneaza pacientul si aparatura pentru investigatiile medicale solicitate ;
• Asigura completarea documentelor specifice;
• Developarea si arhivarea filmelor radiologice in functie de indicatia medicului;
• Utilizarea in bune conditii a aparaturii si instrumentarului de lucru;
• Pastrare confidentialitatii datelor cu caracter personal.

Cu o experienta de peste 27 de ani in oferirea de servicii de laborator de cea mai buna calitate, fiind reteaua de laboratoare cu cea mai mare extindere din Romania, Clinica Sante isi extinde activitatea si in domeniul Radiologiei si Imagisticii Medicale. Aparatura performanta si de ultima generatie ne permite efecuarea urmatoarelor investigatii:
  • tomografie computerizata (CT)
  • imagistica prin rezonanta magnetica nucleara (RMN)
  • radiografie digitala
  • mamografie digitala 3D cu tomosinteza
  • osteodensitometrie (DEXA)
  • ecografie
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022