Asistent HR

ASENTRA HR SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană perseverentă, deschisă înspre oameni, proactivă, motivată și determinată în dezvoltarea unei cariere în domeniu, orientată spre câștiguri în conformitate cu rezultatele obținute cu abilități bune de organizare și time management. Cunoașterea unei limbi străine constituie un avantaj. Sunt necesare studiile superioare finalizate sau în curs de finalizare în Psihologie/Resurse Umane/Sociologie.

Descrierea jobului

  • Identificarea celor mai bune canale de recrutare pentru posturile vacante și administrarea acestora;
  • Coordonarea și participarea activă în procesele de recrutare, selecție, inducție și retenție a personalului;
  • Elaborarea și postarea anunțurilor de recrutare pe baza discuțiilor avute cu clienții companiei;
  • Selectarea candidaților potriviți din rândul aplicanților, contactarea lor și planificarea lor la interviu;
  • Susținerea interviurilor de preselecție/selecție a candidaților;
  • Informarea candidaților cu privire la statusul lor în procesul de recrutare;
  • Realizarea unor rapoarte lunare către management cu privire la activitățile desfășurate.

Beneficiile pe care le oferim:
  • Posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe tinere, cu oameni dornici de autoperfecționare și dezvoltare continuă;
  • Activarea în cadrul unei companii cu o experiență de 15 ani în domeniul recrutării;
  • Oferirea de sprijin în vederea integrării și a începerii activității;
  • Oportunități zilnice de dezvoltare, prin rezolvarea eficientă a problemelor;
  • Oferirea de traininguri săptămânale pe teme relaționate cu domeniul de activitate.

Starjobs este un centru de identificare a talentelor profesionale înființat cu scopul de a facilita întâlnirea candidatului ideal cu jobul ideal. Noi credem cu tărie că într-o piață liberă cererea și oferta, pe cât de numeroase, pe atât de diversificate, se pot întâlni într-o formă de complementaritate totală.

Misiunea noastra

Din acest motiv, misiunea noastră este de a oferi servicii recrutare și retenție atât pentru companiile care caută personal de calitate, cât și pentru cei care își doresc locul de muncă potrivit cerințelor sale.

Echipa

Echipa nostră este formată din specialiști în recrutare având pregătiri inițiale diferite, precum științe juridice, filosofie, inginerie și resurse umane, cu experiență temeinică în spate, și totodată într-o continuă căutare de optimizare a strategiilor de recrutare. Astfel, noi abordăm întregul domeniu de activitate cu perspective variate care ajută la personalizarea fiecărui proces de recrutare pentru satisfacerea nevoilor clienților noștri.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 9 iun. 2022 Expiră 9 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos