Publicat 29 Oct 2008 | Expiră 29 Nov 2008

ASISTENT GENERAL MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Abilitati personale:
- persoana eficienta, amabila, inteligenta;
- atitudine profesionista si diplomatica;
- abilitati de planificare si initiativa;
- simtul organizarii, onestitate, creativitate;
- dinamica, entuziasta si responsabila;
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare.

Abilitati profesionale:
- experienta in domeniu minim 6 luni;
- limba engleza – nivel mediu - scris si vorbit;
- cunostinte PC (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Internet Explorer);
- Cunostinte solide de limba romana (scris si vorbit).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- planificarea si organizarea activitatii de birou;
- preluare apeluri telefonice ; primire/trimitere e-mailuri; primire/trimitere fax-uri, organizarea corespondentei ;
- asigurare protocol;
- activitati de contabilitate primara ;
- gestionarea agendei de intalniri a directorului ;
- identificarea de noi clienti ;
- relatia cu banca ;
- evidente carti ;
- supervizarea personalului de curatenie ;
- alte activitati administrative specifice domeniului.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv ;
- Program de lucru L-V - 8.00-16.30, eventuale ore suplimentare remunerate;
- Contract de munca ;
- Veti fi parte a unei echipe deschise si profesioniste, intr-un mediu de lucru profesionist.

Infiintata in 1990, Editura Sigma aflata pe piata editoriala de mai bine de 16 ani, este o editura cu profil pedagogic.

In momentul de fata Editura Sigma editeaza manuale scolare pentru clasele primare, gimnaziu si liceu, precum si cursuri universitare si materiale auxiliare (ghiduri pentru invatatori si profesori, culegeri de exercitii si probleme, antologii de texte literare, caiete de aplicatii la clasa si pentru acasa).

In acest proces, Editura este sustinuta de nume sonore ale invatamantului, specialisti de la catedra sau din cercetare, care si-au unit efortul in echipe de lucru care au de acum notoritate pe piata de carte scolara.

Pentru mai multe detalii va rugam accesati :
www.editurasigma.ro

Expirat
ASISTENT GENERAL MANAGER  -  Editura SIGMA