ASISTENT GARANTII

SC IPSO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul tehnic;
  • Experienta in activitatea de service Back-Office, constituie un avantaj;
  • Cunostinte de baza ale aplicatiilor MS Office;
  • Cunostinte de limba engleza.

Profil Candidat
  • Persoana responsabila, organizata, cu capacitate buna de adaptabilitate si dorinta de autodepasire;
  • Atitudine orientata catre client, corectitudine profesionala, rigurozitate;
  • Profil analitic cu abilitati foarte bune de relationare.

Descrierea jobului

  • Urmareste reparatiile in garantie, se asigura de primirea si corectitudinea documentelor necesare,
  • transmite dosarul la furnizor si se asigura de primirea creditului aferent.
  • Asigura buna desfasurare a procesului de casare a pieselor inlocuite in garantie.
  • Ofera suport pentru returnarea pieselor remanufacturate (REMAN);
  • Efectueaza raportari periodice pe principalii indicatori ai fluxului de garantie;
Beneficii
  • ​Salariu motivant, la care se adaugă bonusuri, prime de fidelitate și performanță;
  • Beneficii : tichete de masă, asigurare de viață și sănătate, Bookster;
  • Reduceri la abonamente : WorldClass, 7 Card, Sensiblu;
  • Formare profesională în concordanță cu noutățile din domeniu;
  • Transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mogosoaia si retur.

Cu o experiență de 25 de ani în domeniul agriculturii și peste 500 de angajați în cele 20 puncte de lucru din toată țara, IPSO Agricultură este numărul 1 pe piața utilajelor agricole din România. Fermierii români preocupați de performanță aleg cu consecvență utilajele agricole oferite de IPSO Agricultură și serviciile adiacente pe care le oferă compania, fapt ce îi reconfirmă an de an poziția de lider pe piața de profil.

IPSO Agricultură este parte a grupului francez Monnoyeur, cu o rețea de birouri extinsă în nouă țări, cele mai multe în Europa. Partener de afaceri solid, IPSO Agricultură oferă soluții integrate producătorilor agricoli din România, comportându-se ca un “one stop shop” pentru fermieri.

Compania este importator unic autorizat al mașinilor și utilajelor John Deere, cel mai mare producător de utilaje agricole la nivel mondial. IPSO Agricultură oferă fermierilor din România o gamă completă de tractoare, combine de recoltat, prese de balotat, mașini de erbicidat, utilaje de cultivare și sisteme de management agricol marca John Deere.

IPSO Agricultură a adăugat treptat mărci noi, de renume mondial, în portofoliul său: Kuhn, Manitou, Bednar FMT, Perard. Alte mărci de utilaje agricole prezente și ele în portofoliul IPSO Agricultură sunt: Fliegl, Pichon, Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge și Eassymass.

Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 19 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos