ASISTENT FARMACIST

FARMACIA HELENA - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent scoala postliceala de profil.
  • Aviz de libera practica.
  • Cunostinte foarte bune de operare PC
  • Persoana amabila, cu bune abilitati de comunicare

Descrierea jobului

  • Eliberare produse conform specificului unitatii.
  • Inlocuire personal din celelalte puncte farmaceutice, la nevoie
  • Comenzi la furnizori.
  • Identificare produse noi.

Farmacia HELENA a fost fondata in Baia Mare in anul 1990 – imediat dupa revolutie – de doamna farmacist Elena Pop, cu experienta profesionala (la acel moment) de 24 de ani in cercetare – in cadrul UMF Iuliu Hatieganu, ca proaspat cadru universitar, apoi de farmacist de spital, farmacist de receptura (preparare medicamente) si apoi farmacist diriginte coordonator judetean.
HELENA a fost deschisa ca prima farmacie privata din nordul Romaniei (mai sus de Brasov) pe fondul unei crize acute a medicamentelor pentru pacientii din judetul Maramures. Medicamentele erau aduse personal de doamna farmacista de la marile fabrici de medicamente din tara sau de la importatori din toata tara.
Farmacia HELENA reprezinta in momentul de fata un grup de 5 unitati din judetul Maramures si Satu Mare, ce ofera pacientilor o gama larga de produse si servicii farmaceutice, insotite in permanenta de consiliere profesionala de specialitate.
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos