Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Asistent familial (Ingrijitor de copii)

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru că:

-eşti o persoană motivată să lucreze cu şi pentru copii;
-poți să îngrijești și să te implici în educația a 4- 5 copii care sunt parte dintr-o familie SOS;
-poți pregăti pachețele pentru școală și prânz pentru copii;
-preferi să-ți planifici singur activitățile și programul de lucru;
-te pricepi să transformi orice casă într-una primitoare;
-poți lucra 8 ore/zi, însă ai disponibilitate și pentru un program de permanență (24 ore din 24), în medie 8-10 zile/lună;
-nu te pierzi cu firea atunci când un copil plânge sau țipă și ai răbdare să îl asculți și sfătuiești;
-vei lucra într-o echipă unită și vei avea parte de susținere permanentă;
-îți dorești să ai un loc de muncă stabil, pe termen lung, și să fii o persoană de referință pentru copiii și tinerii de la SOS;
-ai absolvit cel puțin 10 clase.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Se implica in asigurarea si dezvoltarea unui mediu de viata caracterizat prin afectiune si stabilitate, adecvat dezvoltării personalitatii fiecarui copil din casa de tip familial;
- Indeplineste sarcinile administrative legate de asistarea copiilor si de bunul mers al gospodariei(cumparaturi, pregatirea meselor, curatenie si igiena, insotirea copiilor la diferite evenimente/activitati etc);
- Indruma copiii in a-si asuma responsabilitati si in a lua decizii adaptate varstei, intereselor si capacitatilor lor, in vederea formarii autonomiei lor personale;
- Orientează copilul catre cea mai adecvata modalitate de educatie scolara si extrascolara, in acord cu potentialul si cu interesele acestuia;
- Colaboreaza cu membrii echipei multi disciplinare: pedagog, psiholog, asistent social, director de program;
- Ofera un exemplu personal si un model de viata pentru copii.

Îți oferim:

-Contract de muncă, un salariu mediu net lunar de 1600 – 1800 lei, tichete de masă în valoare de 15 lei/zi, primă de 8 Martie, primă de Paște, un bonus de performanță în luna Decembrie în valoare minimă de un salariu;
-O zi liberă de ziua de naștere și concediu de odihnă suplimentar;
-Asigurare medicală;
-Posibilitatea de a locui împreună cu copiii biologici minori și/sau soțul;
-Cazare poate fi asigurată provizoriu pentru anumite perioade;
-Formare profesională continuă; supervizare individuală și de grup;
-O cauza care iti va merge la suflet si tot atatea feluri de a o face sa se intample, intr-o lume in care nevoia de a face lucruri cu sens e din ce in ce mai rasunatoare.

De peste 25 de ani oferim copiilor abandonați, orfani sau care au pierdut sprijinul parental: o mamă SOS, o familie (frații cresc împreună), un cămin protector, educație și îngrijire pe termen lung și un program de deprinderi de viață independentă.

Cum ar fi să ai un loc de muncă prin care să contribui și tu la cel mai curajos cadou oferit tinerilor de la SOS Satele Copiilor România: o adolescență cu veselie și un viitor mai sigur?

Peste 25 de ani de vieți schimbate și continuăm să creștem oameni!

***Vă informam că datele dumneavoastră vor fi prelucrate de SOS Satele Copiilor România în procesele de recrutare, având ca temei interesul său legitim de a angaja candidați care să corespundă cerințelor. Termenul de păstrare al acestora este de 2 ani. Prin transmiterea CV-ului considerăm că ați luat la cunoștință de informațiile comunicate anterior. Vă aducem la cunoștință că în orice moment vă puteți retrage consimțământul prin transmiterea unui email la adresa recrutare@sos-satelecopiilor.ro. Vom lua în considerare orice solicitare și vă vom transmite un răspuns în timp util.

Peste 25 de ani de vieti schimbate si continuam sa crestem oameni!

Expirat
Asistent familial (Ingrijitor de copii)  -  SOS SATELE COPIILOR ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles